VI Edycja Konferencji Zimowych SYNGENTA® rozpoczęta!
Wyróżniony

04 luty 2014
(0 Głosów)
Autor 

Już tradycyjnie, jak co roku od sześciu lat z rzędu, również sezon 2014, Syngenta otworzyła serią Konferencji Zimowych, które w sumie odbędą się w sześciu lokalizacjach w całej Polsce. Pierwsza impreza miała miejsce 21 stycznia w Poznaniu. Mamy za sobą również drugą Konferencję, która odbyła się w Wałbrzychu. Kolejne miasta, w których będzie można uczestniczyć w spotkaniach to: Płock, Goleniów, Zamość oraz Bydgoszcz.

Frekwencja podczas dwóch pierwszych spotkań dopisała, łącznie w obu lokalizacjach uczestniczyło ponad 600 gości, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą oraz rozwiązaniami proponowanymi przez Syngenta na sezon 2014. Konferencję w Poznaniu rozpoczęła prezentacja dotycząca regionalnych uwarunkowań produkcji zbóż oraz rzepaku. Przy okazji omawiania przebiegu wegetacji wspomnianych upraw w sezonie 2013, przedstawione zostały proponowane przez Syngenta programy ochrony zarówno dla zbóż jak i dla rzepaku. Znalazło się również miejsce dla omówienia tematu przygotowania do przezimowania rzepaku w sezonie 2013/2014. Zwrócono również uwagę na narzędzia wspomagania decyzji w ochronie roślin, do których należą serwisy Syngenta takie jak: Agricast (prognoza pogody Syngenta) czy Infopole (informacja o stanie zagrożenia agrofagami w danym regionie). Kolejnym tematem, który został poruszony było zagadnienie Integrowanej Ochrony Roślin w świetle nowej ustawy. Prezenterem był Pan profesor Ryszard Hołownicki. Uzupełnieniem tej prezentacji było wystąpienie przedstawiciela Syngenta, który zaprezentował działania Syngenta dla Integrowanej Ochrony Roślin. Druga część wykładowa, rozpoczęła się tematem dotyczącym wpływu poszczególnych ogniw agrotechnicznych na efektywność ogniwa ochrony roślin. Przy tej okazji przedstawione zostało portfolio zapraw zbożowych Syngenta, między innymi nowa zaprawa Vibrance™ Gold. W prezentacji nie mogło zabraknąć oferty ochrony fungicydowej zbóż Syngenta. W kolejnych prezentacjach uczestnicy mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi przełomowego rozwiązania Syngenta w produkcji zbóż paszowych – Technologii Hyvido™; z wybranymi wyzwaniami w produkcji rzepaku oraz propozycjami rozwiązań Syngenta w tym zakresie. Przy tej okazji przedstawiona została nowość Syngenta w portfolio fungicydów dla rzepaku - produkt Symetra®. Podczas prezentacji dotyczącej kukurydzy, uczestnicy mieli szansę zapoznać się z nowościami wśród odmian kukurydzy Syngenta – między innymi SY Counter oraz SY Enigma. Część konferencyjna zakończyła się prezentacją na temat programu Agriclub. Podczas przerw uczestnicy Konferencji zasięgali porad na stanowiskach konsultacyjnych Syngenta oraz firm partnerskich programu Agriclub – banku BGŻ, Hodowli Roślin DANKO, Top Farms oraz wydawnictwa Apra. Jak co roku, atrakcyjnym punktem programu okazała się Loteria Konferencyjna, w której główną nagrodą był wyjazd na Maltę w ramach programu Agriclub. Ostatnie losowanie zawsze wzbudzało dużo emocji! Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym!

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…