CEJA wzywa ministrów UE do utworzenia Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego dla młodych rolników w UE
Wyróżniony

27 październik 2014
(0 Głosów)
Autor 

Przewodniczący Europejskiej Rady Młodych Rolników (CEJA) Matteo Bartolini zaapelował do wszystkich  ministrów UE o zwiększenie dostępu do kredytów dla młodych rolników poprzez utworzenie Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego w Europejskim Banku Inwestycyjnym (EIB), dzięki któremu każdy młody rolnik w Unii Europejskiej, po spełnieniu jednakowych kryteriów, mógłby otrzymać wsparcie finansowe  na prowadzone przez siebie działania.

 

Podczas spotkania, które odbyło się 30 września w Milanie, Przewodniczący CEJA podkreślił ogromne znaczenie nowej WPR dla wzrostu innowacyjności oraz odnowy pokoleń w rolnictwie i jednocześnie zaznaczył, że nie można tego dokonać właśnie bez rozwiązania problemu dostępności do kredytów dla każdej grupy zawodowej.

Włączając wniosek pod obrady, Matteo Bartolinii zaznaczył: „Nie chcemy zmieniać lub zastępować istniejących narzędzi krajowych, chcemy zapewnienia każdemu młodemu rolnikowi w Europie takich samych możliwości do uzyskania kredytu, bez względu na to, w którym państwie członkowskim posiada gospodarstwo. Gwarancje bankowe na poziomie UE mogą iść dużo dalej - przy ograniczonych kosztach - niż samodzielna polityka państw członkowskich. Młodzi rolnicy są innowacyjną i orzeźwiającą siłą Europejskiego Rolnictwa, ciągle podnosząc zarówno wydajność swoich gospodarstw, jak i bezpieczeństwo żywności, a ten środek jest niezbędny do ich dalszych sukcesów”.

image-24 (1024x765)

ZZCNMR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…