Nowy konkurs kampanii „Mam kota na punkcie mleka”
Wyróżniony

11 maj 2015
(0 Głosów)
Autor 

Czy wiecie, że 25 maja obchodzimy Światowy Dzień Mleka? Z tej okazji rozpoczynamy kolejne konkursowe zmagania w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka”. Na klasy, które zorganizują najciekawsze mleczne święto w swojej szkole, czekają wspaniałe nagrody.

Światowy Dzień Mleka został ustanowiony w 2001 roku przez Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)1. Celem przypadającego na 25 maja święta jest popularyzowanie wiedzy o walorach odżywczych mleka i jego przetworów oraz korzyściach płynących z obecności produktów nabiałowych w codziennej diecie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Polska jest jednym z krajów, które włączają się w doroczne obchody tego święta. Organizatorzy kampanii „Mam kota na punkcie mleka” przygotowali specjalny konkurs pod hasłem „Zróbmy mleku urodziny!”, do uczestnictwa w którym zapraszają uczniów klas II-VI szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum ze wszystkich szkół, które uczestniczą w programie.

- Poprzez konkurs chcemy w inspirujący sposób wzbogacić wiedzę dzieci w temacie znaczenia mleka w codziennej diecie, a Światowy Dzień Mleka to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Tak, jak każdy z nas, tak mleko i produkty mleczne raz w roku mają swój wielki dzień, w którym cała uwaga powinna być skupiona na nich - mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka.

Konkurs polega na opisaniu w formie scenariusza Dnia Mleka, który uczniowie zrealizują w swojej szkole, a następnie udokumentowaniu go w formie filmu lub zdjęć z wydarzenia. Do wykonania zadania potrzebne będzie zaangażowanie całej klasy i umiejętność współpracy w zespole. Olimpiada wiedzy o mleku, mleczne targi, czy zawody w jedzeniu mlecznych smakołyków – to tylko nieliczne propozycje wspólnej zabawy.

Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają atrakcyjne nagrody. Jury wyłoni trzy zwycięskie klasy w każdej z dwóch kategorii wiekowych: dzieci młodsze (II-IV klasa) oraz dzieci starsze (V-VI klasa szkoły podstawowej oraz I klasa gimnazjum). Do uczniów ze zwycięskich klas trafią niebanalne aparaty fotograficzne. Klasy, które wywalczą drugie miejsce w konkursie otrzymają modne, kolorowe zegarki. Z kolei trzecia nagroda to markowe plecaki, które sprawdzą się w szkole i na wakacjach.

Na zgłoszenia organizatorzy konkursu czekają do 10 czerwca, zaś ogłoszenie laureatów nastąpi do 24 czerwca 2015 r.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz filmy lub zdjęcia konkursowe zapisane na płycie CD, DVD lub pendrive, należy przesłać pocztą na adres podany w regulaminie. Wszystkie dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w konkursie można pobrać ze strony internetowej programu:http://www.mamkotanapunkciemleka.pl/zawartosc/konkurs-zrobmy-mleku-urodziny.

1 Dostęp: http://www.fao.org/economic/est/est-commodities/dairy/school-milk/15th-world-milk-day/en/ Konkurs klasowy_Zrobmy mleku urodziny_01

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…