Pierwsza ładowarka o sterowaniu burtowym Bobcat S450
Wyróżniony

08 październik 2014
(0 Głosów)
Autor 

Sicey Farm, gospodarstwo zajmujące się uprawą roli i produkcją mleka położone w pobliżu Beverley w East Yorkshire, zakupiło pierwszą w historii brytyjskiego rolnictwa ładowarkę o sterowaniu burtowym Bobcat S450.

Nowa ładowarka S450 zastąpiła model Bobcat S130 używany na farmach od 2004 r. i jest ostatnią w długiej linii ładowarek Bobcata o sterowaniu burtowym stosowanych w rolnictwie od ponad 40 lat.

Nowa maszyna S450 została dostarczona przez AMS Bobcat, autoryzowanego dealera Bobcat z siedzibą w Scunthorpe w hrabstwie Lincolnshire i jest to już czwarta generacja ładowarek, które firma dostarczyła do Sicey Farm.

Bill Rodmell, który prowadzi farmę wraz z bratem Geoffem mówi – Pamiętam pierwszą ładowarkę Bobcata, którą kupiliśmy od poprzedniego dealera w Leeds, kiedy byłem jeszcze nastolatkiem. Teraz mam już 65 lat, więc marka Bobcat ma na naszej farmie całkiem długą historię. Próbowaliśmy kilku innych marek, ale tylko Bobcaty były używane cały czas, to niezawodne maszyny w każdym zastosowaniu na farmie.

Nowy Bobcat S450 jest używany wraz ze starszą ładowarką o sterowaniu burtowym Bobcat S130 głównie do rozwożenia pożywienia dla stada ponad 90 krów mlecznych i jałówek.

Bill Rodmell kontynuuje – Ładowarki Bobcat S450 i S130 są w stanie zawrócić na własnej długości, wykonują bardzo precyzyjne ruchy nawet w najciaśniejszych miejscach. Potrzebujemy takiej manewrowości, bo w budynkach na farmie nie ma zbyt wiele miejsca.

Oprócz łyżek na Sicey Farm używa się innego osprzętu, na przykład szczotek i wideł do palet, którymi można wykonać wiele prac w gospodarstwie. Podobnie jak wszystkie kompaktowe ładowarki Bobcat, modele S450 i S130 wyposażone są w system szybkiej zmiany osprzętu Bob-Tach umożliwiający szybką i bezpieczną zmianę ponad 70 różnych pozycji osprzętu Bobcat, zapewniając uniwersalność i oszczędność czasu w wielu zastosowaniach.

Tak jak i większe modele, ładowarka S450 zapewnia lepszą widoczność i wygodę, umożliwiając lepsze sterowanie i większą dokładność podczas pracy w niewielkiej przestrzeni. Dodatkowo, po raz pierwszy w przypadku ładowarek o sterowaniu burtowym tej wielkości, w modelu S450 zastosowano kabinę ciśnieniową z opcjonalną klimatyzacją. Pozostałe kluczowe cechy obejmują również układ hydrauliczny o zwiększonej sprawności i wydajności, klapę tylną o nowej konstrukcji, wbudowany zderzak tylny oraz łatwiejsze serwisowanie.

Kabina nowej ładowarki S450 została zaprojektowana w oparciu o kabiny stosowane w większych ładowarkach Bobcat. Jednocześnie utrzymano kompaktowe wymiary ładowarki przy jednoczesnym zapewnieniu operatorowi większej wygody i komfortu pracy. Wnętrze kabiny jest o 10% większe w porównaniu z modelem S130, dzięki czemu operator ma wokół siebie więcej miejsca.

Bill Rodmell dodaje – Nowa ładowarka S450 to doskonała maszyna, utrzymująca wysokie standardy ustanowione przez poprzednie generacje maszyn Bobcata, których używaliśmy na farmie. Z każdą nową generacją Bobcat zawsze starał się zaoferować w swoich maszynach coś nowego.

Wymiary (wysokość do dachu kabiny 1976 mm, szerokość między krawędziami opon 1500 mm i długość z łyżką standardową 3172 mm) predestynują S450 do pracy w ciasnych miejscach. Masa robocza wynosi 2240 kg, udźwig operacyjny 608 kg, a obciążenie statyczne 1215 kg. W ładowarce S450 wysokość do sworznia łyżki wynosi 2781 mm, a wysokość zrzutu 2157 mm.

S450 łączy szybkie podnoszenie ramienia i krótkie czasy cyklów z wysoką prędkością jazdy wynoszącą 11,4 km/h (14,8 km/h w opcji), dzięki czemu nadaje się do kopania i przenoszenia materiałów w wielu obszarach, takich jak rolnictwo, budownictwo, przemysł czy pielęgnacja terenów zielonych.

 S450_1 (1024x688)  

Bobcat

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…