Dzień otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Wyróżniony

15 styczeń 2015
(0 Głosów)
Autor 

W czwartek, 29 stycznia 2015 r. w godz. od 10.00 do 14.00 w Centrum Kongresowym UR, mieszczącym się przy Al. 29 Listopada 46. odbywać się będzie Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

logo_uniwersytet_rolniczy_krakow_ur

Podczas Dnia Otwartego oprócz oferty edukacyjnej uczelni, zaprezentowana zostanie oferta Centrum Kultury Studenckiej (Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni”, Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”), a także działalność Samorządu Studentów, Kół Naukowych i in.

W ramach Dnia Otwartego zorganizowany został konkurs filmowy dla studentów pt. „ Dzień z życia studenta, czyli (naj)LEPIEJ na UR”. Podczas Dnia Otwartego ogłoszony zostanie zwycięzca, a także wybrany zostanie film, który uzyska nagrodę publiczności. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie posiada bogatą historię. Wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1890 roku funkcjonował jako Studium Rolnicze. Przez lata przekształceń Uczelnia zmieniała swoją nazwę aby ostatecznie w 2008 roku uzyskać status Uniwersytetu, stając się tym samym jedynym Uniwersytetem Rolniczym w Polsce.Uniwersytet dzisiaj to 24 kierunki, 54 specjalności, na których kształci się ok 12 tysięcy studentów. Uczelnia oferuje 32 kierunki studiów podyplomowych. Studenci mają do dyspozycji 28 stacji doświadczalnych o łącznej powierzchni około 7 tys. ha.

Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in. Juwenalia, rajdy studenckie czy akcje charytatywne.

W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy.

Z poważaniem
 
Izabella Majewska
rzecznik prasowy
Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
012-662-43-96/0606-116-895

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…