Plantacja konopi zlikwidowana

15 styczeń 2021
(0 Głosów)
Autor 
Zlikwidowana plantacja konopi fot.policja

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Pucka zatrzymali dwóch mężczyzn, u których w domku letniskowym i na terenie posesji znaleźli uprawę konopi indyjskich oraz znaczną ilość suszu roślinnego. Za tego typu przestępstwa grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (12.01.2021 r.) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku wraz z kryminalnymi z Pucka weszli na teren jednej z posesji, gdzie według ich informacji prowadzona miała być nielegalna plantacja konopi indyjskich. Przypuszczenia kryminalnych się potwierdziły. Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 503 krzaków konopi oraz 126 gramów suszu roślinnego.

Narkotyki uprawiane były w przystosowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w lampy grzewcze oraz system wentylacji. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy niedozwolonych roślin. Ujawnione środki zostały zabezpieczone do sprawy i zostały przekazane do dalszych badań.

Czytaj także: Konopie indyjskie zamiast bydła. Łąkowa uprawa zarekwirowana

Jeden z mężczyzn mieszkaniec powiatu puckiego złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzuty.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu wobec mężczyzny o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Źródło:(KWP w Gdańsku / kp)

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…