Nowoczesna inwestycja w tarnowskich Azotach
Wyróżniony

03 lipiec 2015
(0 Głosów)
Autor 

Zwiększenie mocy produkcyjnych i zoptymalizowanie procesu produkcji to główne cele budowy nowej Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów w tarnowskich Azotach. Grupa Azoty konsekwentnie realizuje swoją strategię inwestycyjną rozpoczynając kolejny ważny projekt. W środę, 1 lipca w obecności Ministra Skarbu Państwa, Andrzeja Czerwińskiego podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę już drugiej instalacji tego typu.

- Jestem zadowolony, że Grupa Azoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny, którego wartość do 2020 roku sięgnie 7 mld zł. Spółka jest wizytówką polskiego przemysłu chemicznego i daje mi, jako nadzorującemu ją w imieniu Skarbu Państwa, powody do dumy. Inwestycja, której budowę dziś uruchamiamy, jest doskonałym przykładem na to, że polskie firmy są innowacyjne i konkurencyjne na trudnym europejskim rynku. Cieszę się, że mogę tu złożyć jedną z pierwszych wizyt jako Minister Skarbu Państwa -  podkreślał w czasie uroczystości Andrzej Czerwiński, Minister Skarbu Państwa.

Budowa drugiej Instalacji Granulacji Mechanicznej wartej ponad 140 mln zł to największy projekt realizowany w tej chwili w obszarze nawozowym w Tarnowie. Dzięki niemu spółka będzie mogła rozszerzyć portfolio oferowanych przez siebie produktów. Nowa instalacja pozwoli również na aż dwukrotne zwiększenie zdolności produkcyjnych Saletrosanu i innych nawozów granulowanych mechanicznie. Projekt stworzy również możliwości odchodzenia od produkcji nawozów starą - pochodzącą z lat 60 ubiegłego wieku technologią granulacji wieżowej.

- Gdy w ubiegłym roku przyjmowaliśmy naszą strategię inwestycyjną do 2020 roku, myśleliśmy o tym by uczynić polską chemię najnowocześniejszym sektorem polskiego przemysłu. Dziś stawiamy kolejny ważny krok do urzeczywistnienia tych planów. Polska chemia staje się symbolem nowoczesności nie tylko u nas w kraju, ale w całej Europie i na świecie – mówił w czasie uroczystości Paweł Jarczewski, prezes Zarządu Grupy Azoty.

Podpisanie aktu erekcyjnego dotyczącego Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Azoty w ramach, której zaplanowano 68 zadań inwestycyjnych. W ciągu najbliższych 5 lat w samym Tarnowie Grupa Azoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł. Do 2020 r. na inwestycje we wszystkich swoich spółkach Grupa zamierza przeznaczyć ponad 7 mld zł.

TOP_0446 (1024x681)TOP_0495 (1024x681)

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…