Plany rozwoju działalności w sektorze AGRO dla CIECH Sarzyna

24 wrzesień 2015
(0 Głosów)
Autor 

Strategię i plany rozwojowe CIECH Sarzyna przedstawił na specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej podczas XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach, Mariusz Grelewicz – p.o. Prezesa Zarządu spółki.

W najbliższym czasie podstawowym filarem wzrostu wartości zakładów CIECH Sarzyna mają być inwestycje w badania i rozwój portfolio produktów.

Tylko w tym roku na rynek weszły nasze cztery nowe produkty: Harpun 500 SC i Opal 500 S.C. – herbicydy przeznaczone do zwalczania miotły zbożowej i niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej; Ambasador 75 WG - herbicyd przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej oraz Grevitax – stymulator wzrostu zawierający ekstrakt z pestek grejpfruta, przeznaczony do stosowania w uprawach warzyw w gruncie i pod osłonami – mówił Mariusz Grelewicz.

Przedstawiciel CIECH Sarzyna poinformował również, że w 2016 roku spółka planuje wprowadzenie czterech nowych produktów - fungicydu do zboża i rzepaku, graminicydu, herbicydu do zbóż oraz herbicydu kukurydzianego. Z kolei w latach 2017 – 2018 do portfolio zakładów w zakresie środków ochrony roślin ma wejść aż 8 kluczowych produktów.

Mariusz Grelewicz zapowiedział również wprowadzenie dwóch nowych kategorii produktowych w segmencie AGRO. Jedną z nich są dodatki paszowe – SorbiBuf CT (mieszanka paszowa uzupełniająca dla krów mlecznych) oraz SorbiNat CT (uniwersalny dodatek paszowy dla wszystkich gatunków zwierząt). Zgodnie z zapowiedziami, CIECH Sarzyna będzie sukcesywnie wprowadzała w tej kategorii nowe produkty – m.in. preparat do sanityzacji budynków inwentarskich SorbiDez CT czy środek minimalizujący ilość mykotoksyn w zbożach używanych do skarmiania zwierząt - SorbiTox CT. Druga nowa kategoria, planowana na 2016 rok, zostanie oficjalnie zaprezentowana w IV kwartale 2015.

CIECH Sarzyna to nie tylko środki ochrony roślin ale również żywice i tworzywa a w śród nich epoksydowe powłoki posadzkowe EPIDIAN przeznaczone dla rolnictwa – linia AGRO. Posadzki żywiczne EPIDIAN to rozwiązania dedykowane dla rolników, farmerów, hobbystów, którzy cenią sobie indywidualne rozwiązania eliminujące problemy podłoży betonowych w obiektach hodowlanych, pomieszczeniach maszynowych, gospodarczych, technicznych czy magazynowych. Jest to nowość w ofercie dedykowanej dla rolnictwa, a produkty EPIDIAN są innowacyjne w kategorii AGRO – jedyna tego typu oferta podczas targów AGRO SHOW 2015 w Bednarach. Szczegóły rozwiązań jak i metody aplikacji można było zobaczyć na stoisku CIECH Sarzyna.

Strategicznym celem CIECH Sarzyna jest zwiększenie udziałów w krajowym rynku środków ochrony roślin do 8% do roku 2019. Pomóc w tym mają również inwestycje w rozwój sprzedaży i zakrojone na szeroką skalę działania marketingowe. W II kwartale spółka przeprowadziła intensywną kampanię reklamową swoich sztandarowych środków chwastobójczych – cieszącego się wielkim zaufaniem polskich rolników od trzech pokoleń Chwastoxu, oraz szybko zdobywającego uznanie rynku Agrosaru. Chcieliśmy przypomnieć, że polscy rolnicy nie muszą szukać skutecznego sposobu do walki z chwastami u zagranicznych producentów, bo preparaty najlepiej dopasowane do ich potrzeb – Chwastox i Agrosar – są produkowane w Polsce – dodał Mariusz Grelewicz.

Obecnie CIECH Sarzyna przygotowuje natomiast kampanię dla produktów stosowanych jesienią, takich jak fungicydów z rodziny EKONOM – wiodących produktów w ochronie warzyw i ziemniaka czy zaprawy fungicydowej SAROX, przeznaczonej do ekonomicznego zaprawiania zbóż. We wrześniu ruszy również specjalna, dedykowana produktom AGRO spółki, strona internetowa (www.ciechgroup.com/agro).

Jak poinformował Mariusz Grelewicz, spółka wdraża również zestaw procedur i narzędzi doskonalących zarządzanie relacjami z klientami oraz rozwija swój flagowy program TERAZ SARZYNA, w ramach którego przeszkoliła i wyposażyła w materiały informacyjne ponad 1 200 sklepów z produktami AGRO. Pracuje również nad wdrożeniem programu lojalnościowego dla rolników. W celu poprawy serwisu oferowanego klientom, CIECH Sarzyna zamierza również do końca roku podwoić liczbę swoich przedstawicieli na terenie kraju (w stosunku do roku ubiegłego).

Strategia biznesowa spółki zakłada również wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych. Już dziś 20 proc. naszej produkcji trafia m.in. do Niemiec, Austrii, Rosji, Tajlandii czy Australii. Budujemy naszą pozycję w oparciu o przewagę, jaką nam daje możliwość własnej syntezy substancji aktywnych i współpraca z innymi producentami. Aktualnie rozwijamy 50 rejestracji zagranicznych na rynkach, na których nasze substancje posiadają znaczący udział w strukturze rynku środków ochrony roślin – w sumie jesteśmy aktywni na 38 rynkach zagranicznych. Poza sprzedażą środków ochrony roślin świadczymy także usługi formulacji dla innych podmiotów dzięki zaawansowanemu i bardzo doświadczonemu centrum R&D oraz nowoczesnej linii konfekcyjnej – powiedział Mariusz Grelewicz.

Konferencja CIECH Sarzyna odbyła się 18 września w Bednarach, podczas prestiżowej XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. Została zorganizowana na stoisku wystawowym spółki, na którym goście targów mieli okazję zapoznać się z produktami zakładów. Inwestycje w badania, rozwój i sprzedaż mają być podstawowymi filarami wzrostu wartości CIECH Sarzyna. Nowosarzyńskie zakłady mają jasno sprecyzowane cele w segmencie AGRO - zwiększenie udziałów w krajowym rynku środków ochrony roślin oraz wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych.

DSC_0919 (1024x655)DSC_0920 (1024x615)DSC_0930 (1024x632)

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…