Dni SGGW 2019 obfitują w szereg atrakcji nie tylko dla studentów

17 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
W tym roku Dni SGGW odbywają się w dniach 18-19 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie

Tegoroczne Dni SGGW odbywają się w dniach 17 i 18 maja i jak co roku będą obfitować w atrakcje dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Wszyscy odwiedzający są mile widziani.

Atrakcje dla maluchów

Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli zapoznać się z czekającymi na nich zwierzętami do których będzie można podejść, pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie. Wydział Nauk o Zwierzętach zadbał o różnorodność prezentowanych gatunków: będą to zarówno zwierzęta gospodarskie, zwierzęta egzotyczne, a nawet króliki, przepiórki i drób ozdobny. Nie zabraknie pokazów z psami, końmi i ptakami drapieżnymi w roli głównej. Studenci weterynarii przeprowadzą też poważną operację na pluszaku – to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w takim wydarzeniu.  

Miłośnicy wielkich pojazdów będą mogli wejść do środka kombajnu. W wielkiej piaskownicy na łowców skarbów czekać będzie wykrywacz metali. Chętni wyprodukują swoją własną chmurę albo kolorową watę cukrową. Na stoiskach poszczególnych wydziałów nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też Kącik Malucha z grami i zabawami przygotowanymi przez studentów pedagogiki specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

 

Ciekawostki dla starszaków

Atrakcji nie zabraknie także dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Będą oni mogli wziąć udział w pokazach i warsztatach o charakterze naukowym. Pracownicy każdego z 13 wydziałów SGGW przygotowali coś specjalnie dla nich: escape room, gra terenowa „Logosfera”, gry komputerowe, tor przeszkód do pokonania dronem albo zawody w składaniu komputerów na czas. Będzie można także wziąć udział w pokazach z wykorzystaniem ciekłego azotu, cieczy newtonowskiej, wyizolować DNA z truskawki, nauczyć się rozpoznawać grzyby jadalne i wziąć udział w warsztatach przygotowywania potraw z darów lasu.

 

SGGW nie zapomina o rodzicach

W programie Dni SGGW znajdą się również zagadnienia związane z pedagogiką, psychologią i socjologią. Przez oba dni będzie można skorzystać z wiedzy dietetyków, specjalistów ochrony i uprawy roślin, dowiedzieć się, jak czytać etykiety opakowań produktów spożywczych, zbadać skład swojego ciała, wziąć udział w warsztatach dotyczących zakładania biznesu on-line, a nawet dowiedzieć się, jak przygotować smaczny posiłek z prozdrowotnych składników.

Nie zabraknie także strefy relaksu: zachęcamy do odpoczynku na uczelnianych trawnikach, leżakach i w strefie gastronomicznej. Czas umilą występy Orkiestry Reprezentacyjnej, Ludowego Zespołu Artystycznego Promni oraz Sqer Dance.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się w dniach 18-19 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…