Napoje słodzone cukrem powodują choroby nerek

07 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Osoby, które spożywały duże ilości tych napojów, były o 61% bardziej narażone na rozwój niebezpiecznych chorób układu wydalniczego

Wyniki najnowszych badań opublikowanych w  American Society of Nephrology wykazały ścisły związek między spożywaniem napojów i soków słodzonych cukrem z ryzykiem rozwinięcia przewlekłej choroby nerek.

Badania należą do rosnącej liczby publikacji, które potwierdzają, że słodzone napoje mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Naukowcy w latach 2000–2004 oraz 2009–2013 przeanalizowali diety ponad 3000 uczestników badania. Informacje zostały zebrane za pomocą specjalnych kwestionariuszy.

Cukier niszczy organizm
Jak się okazało, u 6% badanych rozwinęła się przewlekła choroba nerek. Wyniki badania wyraźnie pokazują, że spożywanie słodkich napojów, soków owocowych, a także słodzonej i aromatyzowanej wody, wiązało się z wyższym ryzykiem rozwoju przewlekłej choroby nerek. Osoby, które spożywały duże ilości tych napojów, były o 61% bardziej narażone na rozwój niebezpiecznych chorób układu wydalniczego.

Naukowcy mają nadzieję, że badanie to doprowadzi do większej świadomości żywieniowej oraz zmniejszenia spożycia napojów słodzonych.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…