COVID-19: Nowe procedury Chin w sprawie importu mrożonej żywności

14 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Okres blokady ma trwać tydzień w sytuacji gdy wynik pozytywny zostanie stwierdzony po raz pierwszy lub po raz drugi

Władze Chin ustanowiły nowe procedury w odniesieniu do importu mrożonej żywności. Po wykryciu w transporcie koronawirusa zostanie wprowadzona tymczasowa blokada importu z danego przedsiębiorstwa.

- Jeśli w przesyłkach mrożonych towarów trafiających na rynek chiński zostanie potwierdzono obecność koronawirusa to wtedy Pekin zablokuje tymczasowo import z danego przedsiębiorstwa – informuje agencja Reuters.

Okres blokady ma trwać tydzień w sytuacji gdy wynik pozytywny zostanie stwierdzony po raz pierwszy lub po raz drugi. Jeśli zdarzy się to więcej niż dwa razy, to wówczas wstrzymany zostanie import z firmy eksportującej na okres czterech tygodni. Restrykcje będą automatycznie anulowane po upływie okresu trwania zakazu. Nowa polityka obowiązuje od 11 września.

- Przypomnijmy, że Chiny od czerwca prowadzą zintensyfikowane kontrole żywności w portach w kierunku koronawirusa i wprowadzają ograniczenia eksportowe dla zakładów mięsnych z całego świata mających problemy z COVID – 19, choć nie ma naukowych dowodów na to, że wirus transmitowany jest przez żywność – informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KIPDiP

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…