„Warzywa i owoce dają super moce”

06 listopad 2021
(0 Głosów)
Autor 
fot. zzcnmr

Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w sezonie letnim miał okazję realizować przedsięwzięcie edukacyjno-promocyjne pod nazwą „Warzywa i owoce dają super moce” wśród dzieci i młodzieży biorących udział w koloniach, półkoloniach, a także piknikach rodzinnych, w miejscowościach: Stegna, Władysławowo, Mrzeżyno i Biały Dunajec.

Nawyki żywieniowe wśród dzieci i młodzieży

Głównym założeniem akcji była edukacja dzieci i młodzieży co do właściwych postaw i nawyków żywieniowych. Podczas pikników odbyła się również promocja polskich owoców i warzyw. Przeprowadzone zamierzone działania miały na celu pokazać jak ważną rolę w żywieniu człowieka pełnią warzywa i owoce, które są źródłem nie tylko energii, wielu witamin i cennych wartości odżywczych, ale także niepowtarzalnych walorów smakowych.
    Działania skierowane były do dzieci i młodzieży przebywających na koloniach i półkoloniach oraz biorących udział w piknikach rodzinnych. Realizowane zadanie miało przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę zdrowej i zbilansowanej codziennej diety, u podstaw której znajdują się warzywa i owoce bogate w witaminy, błonnik oraz wartości odżywcze.

Liczymy na to, że nasze działania ukształtują świadomość konsumencką u młodych ludzi, którzy z pełną świadomością będą spożywać i kupować warzywa, owoce oraz ich przetwory. Podczas przedsięwzięcia mieliśmy okazję przypomnieć i wzmocnić pozytywny wizerunek polskich owoców i warzyw wśród dzieci, zachęcić je do ich spożywania oraz zakupu.

 

zzcnmr warz. fot12a
Polskie warzywa i owoce w diecie dzieci

Dzieci i młodzież, uczestniczący w półkoloniach, koloniach oraz piknikach, zostali zaznajomieni z praktycznymi pomysłami na zastosowanie warzyw i owoców w codziennej diecie, jak też z zasadami dobrego żywienia i zdrowego stylu życia. Uczestnicy zapoznali się ze znakiem graficznym ,,Polski Produkt”, który jest urzędowym oznaczeniem produktów spożywczych pozyskanych bądź wytwarzanych w Polsce. Zaprezentowano jakie owoce i warzywa warto spożywać w obfitym sezonie letnim, a jakie głównie w formie przetworzonej w sezonie zimowym. Związek wierzy w to, że realizacja zadania edukacyjnego pomogła wzmocnić wizerunek polskich warzyw i owoców wzbogaciła wiedzę dzieci na ich temat, a także zachęciła do spożywania jarzyn jako stałych pozycji w diecie każdego z nas.

 

 Aktywność fizyczna

Należy dodać, iż uczestnicy pikników brali czynny udział w grach, zabawach, konkursach tematycznych oraz testach sprawności fizycznej i wiedzy, które zostały przygotowane i poprowadzone przez animatorów. Aktywności fizyczne indywidualne oraz zespołowe przewidziane w trakcie pikników, pozwoliły na integrację rówieśników i poszerzenie wiedzy. Po aktywnościach odbyła się prezentacja dotycząca polskich owoców i warzyw, która została przeprowadzona przez wykwalifikowaną kadrę. Po prezentacji dzieci i młodzież mieli szansę zadawać pytania oraz brać udział w licznych quizach, zagadkach logicznych oraz testach.
  

 

 Czy można wymarzyć sobie lepsze zorganizowanie czasu w aktywny sposób podczas wakacji?

Na zakończenie każdego ze spotkań odbyła się degustacja warzyw i owoców oraz ich przetworów. To właśnie znacznie podniosło atrakcyjność warsztatów, w trakcie których zademonstrowano praktyczne metody wykorzystania ich w przygotowaniu codziennych posiłków. A ponieważ okres letni jest niezwykle obfity w owoce i jarzyny, jest to idealna pora roku by kosztować rozmaite bogactwa polskiej ziemi. Dzięki temu uczestnicy mogli się przekonać na własnej skórze, iż dieta bogata w owoce i warzywa wcale nie musi być nudna! Dodatkowo każdy z uczestników zadania otrzymał na pamiątkę gadżety informacyjno-promocyjne. Między innymi    przekazane zostały publikacje z kompendium wiedzy o owocach i warzywach, do których uczestnicy będą mogli wracać w celu pogłębienia wiedzy lub przypomnienia sobie informacji  przedstawionych w trakcie pikniku.

warzywaiowoce 

Zadanie „Warzywa i owoce dają super moce” Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników
ZZCNMR

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…