Wykryto kolejne przypadki ASF u trzody chlewnej

12 sierpień 2017
(0 Głosów)
Autor 

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikaty na temat wyznaczenia kolejnych 10 ognisk afrykańskiego pomoru świń w Polsce, od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

66 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 7 świń, położonym w gminie Międzyrzec Podlaski, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.

67 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 12 świń, położonym w gminie Jedwabne, w powiecie łomżyńskim, w województwie podlaskim.

68 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Włodawa, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim.

69 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 136 świń, położonym w gminie Hanna, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim.

70 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 23 świnie, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim.

71 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 141 świń, położonym w gminie Hanna, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim.

72 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1 świnię, położonym w gminie Podedwórze, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim.

73 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 36 świń, położonym w gminie Kąkolewnica, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim.

74 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 21 świń, położonym w gminie Biała Podlaska, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.

75 ognisko ASF - w gospodarstwie, w którym utrzymywano 28 świń, położonym w gminie Sławatycze, w powiecie bialskim, w województwie lubelskim.

W gospodarstwach, w których wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Źródło: GIW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…