RPA - popyt na drób większy niż krajowa produkcja

02 październik 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. Pixabay.com

Różnica między konsumpcją a produkcją mięsa kurcząt w RPA wynosi aż 490 tys. ton. Roczna produkcja kurcząt brojlerów w RPA wyniosła w zeszłym roku 1 mln 350 tys. ton.

Szacuje się, że w tym roku ilość ta wyniesie 1 mln 395 tys. ton. Zgodnie z danymi amerykańskiego departamentu rolnictwa, tegoroczne spożycie mięsa kurcząt w RPA ma wynieść 1 mln 885 tys. ton - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Według niepotwierdzonych informacji południowoafrykańskich mediów, w tym roku Stany Zjednoczone wyeksportowały do RPA 65 tys. ton mięsa drobiowego. Dla porównania, eksport z UE, który w większości jest zablokowany w związku z występującą przed kilkoma miesiącami grypą ptaków w Europie, wyniósł do końca lipca 53 tys. ton (w porównywalnym okresie w zeszłym roku 167 tys. ton).

 

Import bardziej konkurencyjny niż produkcja

RPA boryka się z ogromnymi problemami swojego sektora drobiarskiego. Z jednej strony na rynku detalicznym drobiu brakuje, a z drugiej produkcja krajowa jest nieopłacalna ze względu na bardziej konkurencyjny import. Rząd RPA próbuje znaleźć równowagę pomiędzy walczącymi o miejsca pracy związkami pracowników drobiarstwa, a presją USA i Unii Europejskiej, które to kraje domagają się liberalizacji rynku. W ostatnich dniach, ze względu na rosnące ceny drobiu, do istniejących kłopotów dołączyło także wysokie prawdopodobieństwo wzrostu inflacji.

RPA jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych na świecie dla dużych producentów drobiu. W zeszłym roku rynek południowoafrykański był największym importerem mięsa drobiowego z Europy. Roczny, całkowity import mięsa kurcząt rzeźnych przez RPA wyniósł w 2016 roku 504 tys. ton. Większy import odnotowało jedynie pięć państw i UE.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…