Ekologiczni hodowcy drobiu nie chcą być ekologiczni

03 październik 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot.Pixabay.com

Organizacje zrzeszające producentów drobiu i jaj stosujących ekologiczne metody chowu, złożyły petycję do Komisji Europejskiej o przedłużenie wyjątków w karmieniu drobiu.

Producentom zależy na przedłużeniu możliwości wykorzystania  w paszach surowców białkowych, które – zgodnie z przepisami UE – nie pochodzą z ekologicznych upraw.

W chwili obecnej dopuszcza się stosowanie w paszach do pięciu procent takich składników. Jeśli Komisja Europejska odrzuci prośbę producentów, to od początku przyszłego roku pasze będą musiały być w stu procentach ekologiczne.

Organizacje składające prośbę do KE twierdzą, że brak dalszej zgody na nieekologiczne pasze wpłynie na gorszą zdrowotność i dobrostan utrzymywanych stad.

Zdaniem ekspertów branżowych petycja została złożona jednak ze względów finansowych. Jest to próba ochrony sektora przed koniecznością podwyższenia cen - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…