Czyste mięso z laboratorium - nowa inwestycja niemieckiego producenta drobiu

11 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Dostarczaniem na rynek wyhodowanego w laboratorium mięsa ma się niebawem zająć firma SuperMeat

Grupa PHW jeden z największych producentów drobiu w Niemczech zainwestuje w izraelską firmę SuperMeat, która niebawem ma dostarczać na rynek mięso wyhodowane w laboratorium.

„Czyste mięso” to termin określający produkt powstały na bazie bezbolesnego pobrania komórek kurcząt rzeźnych i wyhodowania w warunkach laboratoryjnych kawałków „mięsa” brojlerów - Informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Dostarczaniem na rynek wyhodowanego w laboratorium mięsa ma się niebawem zająć zarejestrowana w Izraelu firma SuperMeat. Przedsiębiorstwo informuje, że ceny detaliczne produktu nie będą zasadniczo odbiegać od cen mięsa pozyskiwanego metodami standardowymi.

Nowatorskie podejście do produkcji mięsa można by potraktować jako przejaw ekstrawagancji współczesnego świata gdyby nie fakt, że w firmę SuperMeat zainwestowało jedno z największych konwencjonalnych przedsiębiorstw drobiarskich, niemiecka grupa PHW. Przypomnijmy, że roczne obroty PHW to około 2,46 mld euro przy zatrudnieniu sięgającym 6900 osób.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…