Robot udojowy Galaxy Astrea – dobry wybór

14 listopad 2013
(0 Głosów)
Autor 

Produkcja mleka w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej kosztowna. Wzrost kosztów produkcji nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w cenie mleka, jaką otrzymuje dostawca. Dobrostan zwierząt, finanse, mechanizacja, środowisko, polityka zrównoważonego rozwoju, genetyka, koszty: energii, wody, środków ochrony roślin, koszty pracy – wszystkie te elementy determinują warunki, w jakich hodowca musi codziennie podejmować ważne decyzje biznesowe. Jest to ogromny wysiłek i odpowiedzialne zadanie.

 

W chwili obecnej hodowla zwierząt oraz produkcja mleka to kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego tak ważną rolę w prowadzeniu tej działalności stanowi zastosowanie wiarygodnego i inteligentnego systemu zarządzania, który wykorzystuje nowe technologie pozwalające zwiększyć efektywność i wydajność produkcji oraz odciąża hodowcę w codziennej pracy. Potrzebne jest wdrożenie rozwiązania systemowego, które przywróci równowagę między pracą a życiem rodzinnym – polepszając jednocześnie sytuację ekonomiczną w prowadzonym gospodarstwie.

Firma A-Lima-Bis, wykorzystując swoje blisko 25-letnie doświadczenie w zakresie współpracy z producentami mleka w Polsce i na świecie, oferuje jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów doju na świecie!

Robot udojowy Galaxy Astrea oparty jest na elektrycznym robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Roboty przemysłowe zaprojektowane są z myślą o 24-godzinnej pracy w bardzo trudnych warunkach środowiskowych, pracy pod dużymi obciążeniami i jednocześnie z ogromną dokładnością. Wysoka trwałość, zastosowane materiały i technologia produkcji robota przemysłowego gwarantują wyjątkowy poziom niezawodności – informacja została potwierdzona przez ponad 100 000 zadowolonych Klientów na całym świecie. Ramię robota to zaawansowana i najnowocześniejsza technologia wyznaczająca podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać.Podstawowe cechy ramienia operacyjnego:

•Niezwykła trwałość i odporność na uszkodzenia.

•Największa z rozwiązań dostępnych na rynku liczba osi, w jakich może poruszać się ramię robota: dzięki dużej elastyczności robot z łatwością zakłada kubki udojowe również na nieforemne wymiona.

•W robocie GALAXY ASTREA podczas doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota z wyjątkiem kubków udojowych – takie rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu. Ogranicza również w istotny sposób zużycie energii.

•Bezkonkurencyjna, bardzo cicha praca ramienia to większy komfort i mniej stresu dla krów.

•Jedno ramię jest w stanie obsługiwać dwa boksy udojowe (ok. 120 krów).

Robot Astrea to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla rozwijających się gospodarstw. Hodowca może zainstalować robota jednoboksowego obsługującego stado ok. 65 krów, a w momencie powiększenia stada doinstalować drugi boks udojowy – brak konieczności zakupu drugiej jednostki centralnej stwarza znaczne oszczędności. Bardzo ważnym tematem, o którym należy pamiętać, jest koszt serwisu – przy dwuboksowym robocie Astrea jest on o połowę niższy w porównaniu do serwisu dwóch odrębnych robotów konkurencji, jakie musielibyśmy zainstalować do obsługi stada 120 krów mlecznych.

Przestronny boks udojowy z gumową podłogą gwarantuje maksymalny komfort krów. Stacja paszowa może dozować aż trzy różne rodzaje paszy treściwej, możliwe jest również podawanie płynów.

System namierzania strzyków:

•Kamera i laser wbudowane są w ramię przemysłowe: ta unikatowa na rynku koncepcja pozwala na maksymalne ograniczenie wystąpienia uszkodzenia mechanicznego systemu namierzania strzyków.

•W przeciwieństwie do stosowanych na rynku rozwiązań konstrukcyjnych, w robocie Astrea nie występuje konieczność ręcznego namierzania strzyków podczas pierwszej wizyty krowy w boksie. Ogranicza to znacznie ilość pracy, jaką musi włożyć hodowca w trakcie codziennej obsługi robota.

PRZYGOTOWANIE WYMIENIA – higiena i ergonomia

Cechy systemu:

–Koncepcja dodatkowego kubka higienicznego zamontowanego bezpośrednio na ramieniu operacyjnym skraca czas przygotowania wymienia do doju.

•Przygotowując wymię do doju, robot za pomocą kubka higienicznego myje strzyki, suszy, masuje i „zdaja” pierwsze strugi mleka. Żadne inne rozwiązania dostępne na rynku nie oferują porównywalnej jakości i dokładności.

•Należy zauważyć, że w proponowanym przez nas rozwiązaniu kubki udojowe przeznaczone do doju właściwego nie mają styczności z brudną wodą i pierwszymi strugami najbardziej zanieczyszczonego mleka.

SYSTEM MYCIA PARĄ – skuteczne i oszczędne rozwiązanie

Cechy systemu:

•Już w podstawowej wersji robota oferujemy swoim Klientom system mycia kubków udojowych parą, która zabija 99,9% bakterii, bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniamy optymalne bezpieczeństwo dla zdrowia wymion. Po każdym procesie doju kubki udojowe są automatycznie myte gorącą parą wodną dostarczoną przez system mycia parowego. Również kubek higieniczny jest sterylizowany po każdej krowie gorącą parą wodną.

•Zalety mycia parowego to: oszczędności w kosztach wydawanych na środki myjące, bardzo niskie zużycie energii na przygotowanie pary w generatorze o specjalnej konstrukcji. Ograniczenie możliwości przenoszenia chorób pomiędzy krowami poprzez aparaty udojowe.

KONTROLA JAKOŚCI MLEKA – niezawodność 24h/dobę, 7 dni w tygodniu

•Robot ASTREA 20.20. potrafi wykryć i automatycznie oddzielić mleko zawierające krew lub mleko poniżej ustalonego standardu. Ten ultranowoczesny system sprawdza m.in. kolor mleka.

Kilkanaście robotów udojowych wdrożonych w Polsce przez A-Lima-Bis w trakcie codziennej pracy potwierdza swoją unikalną i niezawodną konstrukcją słuszną decyzję o wyborze robota Galaxy Astrea.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…