Jaja na bazie grochu - nowy specjał dla wegan

20 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Firmy sektora jajecznego coraz bardziej interesują się  nienasyconym jeszcze rynkiem roślinnych alternatyw dla jaj

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych firma Mantiqueira inwestuje w wegańską alternatywę dla jaj konsumpcyjnych na bazie grochu.

Firma wprowadziła na rynek nowy produkt pod nazwą N.Ovo.  Produkt po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów Super Rio Expofood. Brazylijski  substytut dla jaj na bazie grochu będzie dostarczany  konsumentom  w formie sproszkowanej w klasycznych opakowaniach dla jaj. Dystrybuowany będzie we współpracy z handlem nowoczesnym i sklepami detalicznymi mniejszego formatu.

Roślinne alternatywy dla jaj hitem rynkowym
- Firmy sektora jajecznego coraz bardziej interesują się  nienasyconym jeszcze rynkiem roślinnych alternatyw dla jaj. Globalni gracze przyglądają się trendom, podejmują wyzwania otwierając się na nowe rozwiązania  i inwestując w technologie przyszłości. Przypominamy, że w 2018 roku w amerykański start-up firmy JUST , produkt „JUST Egg”, zainwestowała włoska grupa Eurovo - wiodący producentem i dystrybutor pasteryzowanych i suszonych jaj. Co ciekawe, niedawno partnerstwo z JUST nawiązał znany już z nietypowych działań – niemiecki gigant drobiarski Grupa PHW. Wcześniej, przedsiębiorstwo PHW zainwestowało także w rewolucyjną technologię produkcji „czystego mięsa” oraz rozpoczęło współpracę z firmą Beyond Meat produkującą „roślinne burgery” - komentuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

 

Jajo jaju nierówne
Izba spekuluje, że być może  w najbliższym czasie do dyskusji na temat  prawidłowego znakowania produktów roślinnych  - używania nazw odnoszących się do mięsa w alternatywach roślinnych - dołączy się także branża jajeczna. Mogą bowiem powstać  wątpliwości, że analogia opakowania i używanie wyrażeń „jajo” do roślinnych substytutów jest niewłaściwe z punktu widzenia zarówno konsumenta jak i producentów jaj „konwencjonalnych”.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…