PFHBiPM wstrzymuje próbne doje

18 marzec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Decyzję podjęto mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne hodowców bydła mlecznego i producentów mleka

PFHBiPM zdecydowała o wstrzymaniu próbnych dojów związanych z prowadzeniem oceny wartości użytkowej bydła mlecznego w gospodarstwach mlecznych. Dotyczy to również zadań hodowlanych. Przyczyną jest zagrożenie związane z koronawirusem.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka postanowił wstrzymać wykonywanie próbnych udojów mleka w gospodarstwach mlecznych, których bydło jest pod kontrolą wartości użytkowej. Decyzję podjęto mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne hodowców bydła mlecznego i producentów mleka oraz wszystkich Polaków.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że takie działanie nie jest dla wszystkich komfortowe, ale konieczne, żeby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. W ocenie hodowców bydła i producentów mleka, którzy tworzą Prezydium Zarządu PFHBiPM bardzo wiele zależy od nas samych, dlatego też zwracamy się do rolników utrzymujących bydło mleczne, którzy sprzedają mleko do zakładów przetwórczych, żeby ograniczyli kontakty z osobami z poza gospodarstwa oraz stosowali się do zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – dodał Leszek Hądzlik.

Prezydium Zarządu PFHBiPM czeka na indtrukcje od Ministra Rolnictwa, które pomogą wypracować jak najlepsze rozwiązania dla hodowców bydła i producentów mleka w postępującej epidemii.

PFHBiPM zatrudnia w skali całego kraju pond 1,1 tys. osób, którzy pracują na rzecz hodowców bydła i producentów mleka. Prowadzi m.in. ocenę wartości użytkowej bydła mlecznego w Polsce, która pomaga maksymalizować zyski producentom mleka. Pod kontrolą użytkowości jest ok. 800 tys. sztuk bydła mlecznego, które znajduje się w ponad 20 tys. obór mlecznych.

 

 

Opracowanie Sabina Pietrek

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…