Pożyczki preferencyjne dla gmin i powiatów

27 wrzesień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. Pixabay.com

Od 25 września do 17 października trwa nabór w ramach XXII edycji konkursu wniosków Samorządowego Programu Pożyczkowego – preferencyjne pożyczki umożliwią realizację wielu inwestycji infrastrukturalnych.

Na realizację aktualnej edycji programu SPP prowadzonego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przeznaczono 10 mln zł. Z preferencyjnych pożyczek mogą skorzystać gminy i powiaty, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich (na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców). Pożyczki są udzielane na okres do 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału. Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 1 mln zł. Przy realizacji inwestycji nie wymaga się wkładu własnego – pożyczki mogą służyć finansowaniu 100% kosztów zadania inwestycyjnego brutto.

Wnioski w ramach XXII edycji konkursu wniosków Samorządowego Programu Pożyczkowego można składać w terminie od 25 września do 17 października 2017 roku za pośrednictwem strony internetowej Fundacji: http://efrwp.pl/samorzady/samorzadowy-program-pozyczkowy

Pożyczki udzielane w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego wyróżniają się m.in. bardzo niskim, wynoszącym tylko 2,5% oprocentowaniem, brakiem jakichkolwiek kosztów oraz opłat pośrednich – prowizji, marży, itp., a także możliwością zaciągnięcia ich bez konieczności stosowania procedury przetargowej. Tym samym środki można pozyskać w krótszym czasie i taniej, bo z pominięciem kosztów przeprowadzenia procedury przetargowej. Istotne jest również to, że nasze pożyczki mogą być wykorzystane przez gminy jako wkład własny lub pomostowe finansowanie inwestycji do czasu uzyskania środków unijnych lub krajowych – dodaje Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Pozyskane w ramach programu SPP środki finansowe mogą zostać przeznaczone na budowę
i modernizację
: placówek oświatowych, sieci oraz stacji wodociągowych, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych i powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. O pożyczki mogą ubiegać się gminy wiejskie i miejsko – wiejskie oraz powiaty ziemskie. Do tej pory w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego, realizowanego od 2011 roku, Fundacja EFRWP udzieliła ponad 200 pożyczek na łączną kwotę ok. 130 mln zł.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…