Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Około 50% żywności przebadanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w 2016 r. zawierało pozostałości pestycydów, a w 3,8% próbek przekroczone zostały najwyższe dopuszczalne poziomy tych pozostałości. Ich poziom oraz zawarte w nich substancje czynne są skrupulatnie monitorowane w Unii Europejskiej, jednak w ostatnich latach pojawiły się obawy dotyczące procedury ich zatwierdzania. W tek kwestii dużą rolę odegrało kontrowersyjne odnowienie zatwierdzenia glifosatu w 2017 r.

Dostępne na rynku baterie litowo-jonowe mają to do siebie, że po krótkim czasie użytkowania nadają się na śmietnik. Zespół badaczy wynalazł jednak baterię, która jest w stanie przetrwać aż 200 tysięcy cykli ładowania.

Początek roku  2019 zakończył się lepszą sprzedażą ciągników niż rok temu. W styczniu zarejestrowano 377 nowych sztuk, co stanowi 9,5% wzrost. Jest to jednak znacznie gorszy wynik niż ten przed dwoma laty, kiedy to w styczniu zarejestrowano 533 szt. nowych ciągników.

Firma Nestle, będąca największym przedsiębiorstwem spożywczym na świecie ogłosiła nowy program dobrostanu kurcząt rzeźnych pod nazwa „European broiler ask”. Założenia programu będą musieli spełnić wszyscy dostawcy firmy do roku 2026.

Samorząd rolniczy zwrócił się ministra rolnictwa o wyłączenie spod kontroli weterynaryjnej gospodarstw produkujących wyłącznie na użytek własny. Resort wyjaśnił jak dokładnie wyglądają kwestie uboju w Polsce. 

Krajowa Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka podała, że przepisy projektu rozporządzenia w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku przewidują możliwość wsparcia związanego z wielkością produkcji dla gospodarstw w trudnej sytuacji. Rozporządzenie obejmuje takie sektory jak: wołowina, cielęcina, mleko i jego przetwory.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców wsi oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na bezpłatne szkolenia poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.

W czwartek 14.02.19 r. Parlament Europejski zaapelował o to żeby UE i państwa członkowskie lepiej egzekwowały przepisy dotyczące ochrony przewożonych zwierząt i karały wszystkich sprawców wykroczeń.

Strona 1 z 215

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…