Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Leki, który powszechnie stosuje się w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego i zgagi, zostały powiązany z wyraźnym wzrostem ryzyka wystąpienia raka żołądka. Badania wskazują, że przyjmowanie popularnego leku IPP przez 3 lata lub więcej zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór aż o 800%!

Badania przeprowadzone przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach wskazują, że uprawy ozime przezimowały dobrze. Uprawom nie sprzyjają jednak niskie opady na bardzo dużej powierzchni Polski. IUNG na bieżąco monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia suszy. Zgodnie z prognozami IMGW czekają nas obfite opady deszczu, które mogą rozwiązać trudną sytuację rolników.

Pył z Sahary dociera do naszego kraju dość regularnie, ale w tym roku jest go tak dużo, że w Polsce doszło do licznych burz piaskowych! Najbardziej odczuli je mieszkańcy zachodniej części kraju.

Uwagę obserwatorów rynku drobiowego zwraca rosnący eksport do RPA. Rynek południowoafrykański wydaje się być dla polskich producentów najbardziej obiecującym rynkiem z państw trzecich. Zdaniem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz jest on bardziej perspektywicznym niż rynek chiński. Przechodzi on jednak duże zmiany.

Duża konkurencja na rynku zbóż zbytu Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, zwłaszcza  ze  strony Federacji  Rosyjskiej  i  Ukrainy, ogranicza unijny eksport zbóż.

Od końca zeszłego roku na światowym rynku mleka utrzymuje się trend wzrostowy. Ostatnia aukcja Global Dairy Trade już po raz dziewiąty z kolei i po raz ósmy w tym roku zakończyła się na plusie. Ogólny indeks notowań produktów mleczarskich wzrósł w dniu 16 kwietnia o 0,5% - podała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W ostatnim tygodniu na europejskim rynku podaż żywca wieprzowego była na tyle niska, że nie była w stanie zaspokoić zapotrzebowania ubojni na surowiec. Eksperci Rabobanku prognozują, że spadek produkcji w Chinach będzie na tyle duży, że deficytu na rynku nie będzie  wstanie wyrównać import z UE, USA i Brazylii.

Korzyści płynące z dokarmiania drzew owocowych wapniem są nie do przecenienia. Jednak najbardziej przekonywującym argumentem przemawiającym za jego stosowaniem jest wpływ tego pierwiastka na jakość uzyskiwanego plonu.

Strona 1 z 238

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…