Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już kolejny w tym roku ktoś podszywa się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysyłając do rolników fałszywe wiadomości. Tym razem nie są to wiadomości SMS, ale e-maile z nieopłaconą fakturą.

W podkarpackich lasach trwa wieszanie nowych i czyszczenie starych budek lęgowych dla ptaków. W ubiegłym roku  leśnicy wywiesili 1636 nowych budek, a zakonserwowano ponad 10 tys. już istniejących. Tej jesieni wywieszono już blisko 800 i przeprowadzono konserwację 7,6 tys. starych budek.

Na rynku żywca wieprzowego dawno nie było tak optymistycznie. Prawie we wszystkich krajach ceny żywca wzrosły z w stosunku do tygodnia poprzedniego. Co roku wiadomo, że w końcówce roku liczba dni ubojowych jest ograniczona.

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych opublikował raport na temat stanu rolnictwa ekologicznego w Polsce w latach 2017 - 2018, w którym została podana m.in. liczba krajowych  producentów ekologicznych.

Parlament Europejski chce dalszego ograniczania ilości stosowanych pestycydów i zwiększenia funduszy na badania związane z owadami zapylającymi i ich liczebnoścą.

Mijający tydzień przyniósł spadki temperatur poniżej 0oC. Skończył się wyjątkowo długi sezon na krajowe warzywa kapustne. Wygasła również podaż krajowych warzyw spod osłon: papryka, bakłażan, cukinia. Ceny ziemniaków idą w dół - informuje Rynek Hurtowy Bronisze.

Inwestycje drobiarskie w Afryce wciąż mogą liczyć na poparcie ze strony analityków branżowych. Argumentami przemawiającymi za takim postępowaniem  są zwykle szacunki  dotyczące wzrostu liczby ludności, a także istotnie niższe spożycie drobiu na głowę niż w innych częściach  świata.


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje jeszcze tylko tydzień, do 13 grudnia 2019 r., wnioski o udzielenie wsparcia na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”, finansowane z PROW 2014-2020. 

Strona 1 z 315

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…