Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie potwierdziły się medialne doniesienia o ognisku SARS-CoV-2 u norek - poinformował na konferencji prasowej w czwartek minister rolnictwa Grzegorz Puda. Badania norek wykluczające koronawirusa na fermie wykonał Instytut Weterynaryjny w Puławach.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że tylko do 30 listopada 2020 r. można złożyć wnioski o pomoc dla rolników poszkodowanych przez pandemię i klęski żywiołowe oraz o wsparcie dla nowych grup i organizacji producentów rolnych. W poniedziałek mija także termin dostarczania zaświadczeń potwierdzających odbiór lub utylizację chryzantem.

Hongkong zawiesił eksport mięsa drobiowego oraz produktów drobiowych z powiatu olsztyńskiego. Przyczyną jest wykrycie wirusa grypy ptaków na jednej z ferm niosek zlokalizowanej w miejscowości Wroniawy.

Na polach zamiast upraw często można zobaczyć instalacje fotowoltaiczne. Działki wybierane pod tego typu inwestycje muszą spełniać określone wymogi.

Minister rolnictwa Grzegorz Puda zaapelował do hodowców o utrzymywanie wzmożonych zasad bioasekuracji. Dzisiejsza konferencja poświęcona była aktualnej sytuacji w zakresie chorób zakaźnych zwierząt na terenie Polski.

Najpopularniejszym przelicznikiem „wieku zwierzęcego” na ludzki jest wiek psi. Jak zrobić to w przypadku krowy?

Wnioski o przyznanie pomocy na założenie biznesu na wsi będzie można składać do 31 grudnia. Chcemy by jak najwięcej rolników mogło skorzystać z takiej pomocy – poinformowała Halina Szymańska prezes ARiMR.

Dane statystyczne dotyczące ilości wypadków w rolnictwie są coraz bardziej optymistyczne. Liczba wydarzeń skutkujących uszkodzeniem ciała podczas prowadzenia działalności rolniczej ma tendencję spadkową.

Strona 1 z 430

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…