Niesprzedane choinki trafiły do lasu

30 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Niesprzedane jodły trafiły do lasu Fot. Straż Leśna

Przed świętami Straż Leśna Nadleśnictwa Chojnów natrafiła na nietypowe znalezisko. Do lasu w okolicach miejscowości Wolica ktoś wyrzucił zapakowane choinki.

Ponad 140 jodeł kaukaskich zapakowanych w siatki transportowe trafiło znów do lasu. Właściciel zapakowanych drzewek pozostawił je w sąsiedztwie drogi leśnej. O zdarzeniu poinformowana została policja, która prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Zobacz również >> Kłusowali w święta bo nie mieli ciekawszego zajęcia

- Leśnicy podejrzewają, że są to drzewka, których nie udało się sprzedać przed świętami, a sprzedający nie miał pomysłu na ich utylizację i postanowił wyrzucić zbędny towar w lesie. Leśnicy już uprzątnęli choinki z lasu – poinformowała Straż Leśna.

Podjęto już decyzję, że wywiezione z sękocińskiego lasu drzewka trafią m.in. do Warszawskiego ZOO, gdzie posłużą, jako elementy wyposażenia wybiegów małp, ptaków czy dużych drapieżników oraz jako pokarm np. dla żubrów. Część z drzewek ma zostać rozdrobniona i rozsypana na terenie lasu, gdzie ulegnie rozkładowi.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…