Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kärcher daje rabat właścicielom firm posiadającym stare urządzenia ciśnieniowe przy wymianie ich na nowe. Urządzenia mogą być innego producenta.  

W tarczy antykryzysowej pominięto regulacje dotyczące osób przebywających akurat na zasiłku chorobowym, którym odwołano z powodu koronawirusa komisje mające ocenić ich stan zdrowia.

Wyspy jednego z największych grzybów na świecie purchawicy olbrzymiej, zaobserwowano na łące w pobliżu uroczyska Sosnowo leśnictwa Bargłów w białostockim Nadleśnictwie Augustów. Młode osobniki tego grzyba są jadalne.

Na pomoc ze środków unijnych przeznaczoną dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych. Wynosi ona ponad 270 mln euro.

Afrykański pomór świń szkodzi nie tylko hodowcom trzody chlewnej, ale również całej branży. Ma ogromny wpływ na budżet państwa. Liczba zachorowań u dzików zbliża się już do 3000. Budowa płotu na wschodniej granicy została zaprzepaszczona 6 lat temu, na samym początku pojawienia się wirusa w Polsce.

Komisja Europejska zatwierdziła wniosek o wpisanie polskiego produktu regionalnego „Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego” do rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP). Miód ze spadzi jodłowej pochodzi z lasów górskich na południu Polski.

Biuro Analiz i Strategii KOWR podało szacunkowe ilości zbiorów w obecnym sezonie. Wstępnie oceniono, że średni plon zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi w Polsce w 2020 r. wyniósł 38,6 dt/ha i był o 10% wyższy niż rok wcześniej.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, na którym podziękował rolnikom za poparcie w wyborach. Minister rolnictwa zapewnił, że rolnictwo jest w najlepszych rękach.

Strona 1 z 395

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…