Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba ofiar największego i najbardziej zabójczego pożaru w historii Kalifornii wynosi co najmniej 63 osoby. Ponad 600 osób uznaje się za zaginione. Gęsty dym zasłania słońce i obniża temperaturę.

Prognozy pogody wskazują, że ciepła jesień nie pozostanie z nami zbyt długo. Już w ciągu następnych kilku dni spodziewane są opady śniegu w niemal całym kraju. Będzie im towarzyszyć także znaczące ochłodzenie.

Przyszłe epidemie grypy ptaków mogą pojawić się tej zimy podczas wędrówek ptaków wędrownych – informuje Europejskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia.

Wnioski o pomoc finansową na ochronę gospodarstwa przed powodzią i ASF można składać w oddziałach regionalnych ARiMR od 5 listopada do 4 grudnia 2018 r.

15.11.18 r. w Pradze odbyły się polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe, którym przewodniczyli premier Mateusz Morawiecki i premier Andrej Babisz. Rozmowy dotyczyły kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej, problemów z ASF oraz suszy rolniczej.

Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości,wystarczy zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

Problem grypy ptaków w Bułgarii przybiera na sile. Początek listopada przyniósł kolejne zgłoszenia zakażeń wysoce zjadliwym wirusem podtypu H5N8 w różnych  częściach kraju. Nowe ogniska stwierdzono na dwóch fermach drobiu oraz u ptaków z chowu przyzagrodowego. Nowe przypadki wykryto w obwodach wysokiego ryzyka czyli Chaskowo i Płowdiw.

O tym, że  kłusownictwo do świadome wpędzanie się w poważne problemy, przekonał się 59-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna odpowie za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy łosia.

Strona 1 z 180

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…