Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już jutro, czyli 26 marca 2019 r. odbędzie się w Mrągowie ponowne otwarcie sklepu rolniczo-technicznego GRENE, który został przekształcony w sklep samoobsługowy.

Podsumowując, tegoroczne plantacje rzepaku ozimego w Polsce, pomimo trudnej sytuacji jesienią, dobrze zniosły warunki zimowe i są obecnie w fazie regeneracji uszkodzonych części roślin. Jak zwykle kluczowe znaczenie w tym procesie mają właściwa strategia nawożenia oraz prawidłowa ochrona fungicydowa i insektycydowa.

Europosłowie chcą zaostrzyć kontrole i kary oraz skrócić maksymalny dozwolony czas transportu zwierząt w UE. Wszystkie te działania mają zwiększyć ich dobrostan.  Istnieją już przepisy unijne regulujące te kwestie, a w rezolucji przyjętej na posiedzeniu plenarnym 14 lutego br. zaapelowano o ich lepsze egzekwowanie.

- Trudno ułożyć w logiczną całość informacje w sprawie wieprzowiny z pozostałością leku przeciwpasożytniczego pochodzącej (jak się w końcu okazało) z Belgii - powiedział Aleksander Dargiewicz z KZP-PTCH.

Wielkopolska Izba Rolnicza skierowała pismo do ministra rolnictwa oraz Prezesa KRIR, w którym protestuje przeciwko publikowaniu przez policję wizerunków strajkujących rolników.

Badania wykazały, że spożywanie napojów gazowanych, izotonicznych i innych słodzonych trunków zwiększa ryzyko śmierci z powodu chorób serca oraz  nowotworów. Podawanie ich dzieciom jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Ostatnie cieplejsze dni wywołały niezwykłe poruszenie nie tylko w świecie roślin, ale również zwierząt. Żaby właśnie rozpoczęły wędrówkę do miejsc, w których będą mogły się rozmnażać.

Do pożary budynku inwentarskiego w miejscowości Czerwony Dwór doszło 19 marca 2019 r. Właściciel poinformował, że spłonęło w nim około 20 tysięcy młodych kurczaków.

Strona 1 z 227

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…