Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - rozdanie nagród w Bednarach

27 wrzesień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. MRiRW

Wręczenie nagród XV edycji Krajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne odbyło się 22 września br. podczas targów Agro Show w Bednarach.

Głównym założeniem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Honorowy patronat na konkursem objął Andrzej Duda, Prezydent RP.

 

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jego współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Kategoria zakłady rolne

Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Andrzeja Sutkowskiego, zastępcy dyrektora generalnego KOWR przyznała 2 pierwsze miejsca, nie przyznając drugiego i trzeciego. Laureatami Konkursu zostali: Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny oraz Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego. Nagrody z rąk dyrektora Andrzeja Sutkowskiego odebrali prezesi spółek: Janusz Zaremba i Grzegorz Fiałkowski.

W dotychczasowych XV jego edycjach wzięło udział ok. tysiąc zakładów rolnych, zatrudniających ponad 10 tysięcy pracowników.

Kategoria gospodarstwo indywidualne

W kategorii gospodarstw indywidualnych zwyciężyło gospodarstwo rolne Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim. Nagrodą w tej kategorii był ciągnik Ursus C-380.

BGR ciagnik 2017 400

                             Fot. KRUS

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…