Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na SGGW

30 wrzesień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. SGGW

W dniu 29 września odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Naukę rozpoczęło pięć i pół tysiąca studentów pierwszego roku.

W oficjalnej uroczystości uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, który życzył dobrego roku akademickiego zarówno studentom, jak i wykładowcom.

„Cieszymy się, że wspólnie z nami postanowiliście spędzić najbliższe lata, by pod okiem kadry akademickiej SGGW zgłębiać tajniki wiedzy. Wykorzystajcie ten czas najlepiej, jak umiecie! Korzystajcie z bogato wyposażonych: bazy naukowo-badawczej, zaplecza socjalnego, bazy sportowej. Ale przede wszystkim z naszej oferty dydaktycznej, którą nieustannie dostosowujemy do zmieniających się warunków i Waszych potrzeb – potrzeb młodego pokolenia... Skorzystajcie z bogatej oferty naszej uczelni, abyście lata spędzone w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mogli zapamiętać jako najbardziej wartościowe i najpiękniejsze w Waszym życiu. I dołóżcie starań, aby macierzysta uczelnia mogła być dumna ze swych wychowanków” - takimi słowami przywitał nowych studentów rektor SGGW prof. dr hab. Wiesław Bielawski.

Inauguracja 15 620x500o

W tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaproponowała kandydatom na studia ponad 5 700 miejsc, na które chętnych było ponad 14 tysięcy osób.

Na 37. kierunkach I stopnia i jednolitych magisterskich kandydaci mieli do dyspozycji ponad 3,5 tysiąca miejsc. Na te studia zarejestrowało się blisko 11 tysięcy kandydatów, czyli średnio ponad 3 os. na miejsce.

Które kierunki wzbudziły największe zainteresowanie?

Najpopularniejszymi kierunkami w tym roku okazały się: finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, dietetyka, logistyka, informatyka, weterynaria, zarządzanie, biotechnologia i ekonomia.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest najstarszą wyższą szkołą o profilu rolniczym w kraju i czwartą tego typu uczelnią w Europie. Jej początki sięgają aż 1816 r.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…