Dotacje i niskoprocentowe pożyczki na wymianę pieców

01 październik 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. Pixabay.com

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wojewódzkimi funduszami chce pomóc w wymianie pieców na bardziej ekologiczne – poinformował PAP prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Do podpisanie pierwszych umów może dojść już w październiku. Prezes Kujda wyjaśnił, że z uwagi na bardzo dużą skalę przedsięwzięcia NFOŚiGW ze względów organizacyjnych nie jest w stanie bezpośrednio dofinansowywać wymiany pieców u indywidualnych właścicieli nieruchomości. Dlatego chce zawierać umowy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska, które są bliżej potencjalnie zainteresowanych.

 

- Pomoc finansowa Narodowego Funduszu będzie możliwa jeśli będą chciały z nami współpracować wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z kilkoma funduszami – poinformował prezes NFOŚiGW.

 

Dodał także, że pierwsze umowy mogą zostać podpisane podczas październikowych targów POL-ECO w Poznaniu (17-19 października). Pytany o ewentualne zaangażowanie finansowe ze strony NFOŚiGW stwierdził, że jest trochę za wcześnie na podanie konkretnych kwot.

 

Powiedział jednak, że w przedsięwzięcie miałby być również zaangażowany Bank Ochrony Środowiska (NFOŚiGW jest jego głównym udziałowcem). Dla właścicieli nieruchomości może to oznaczać, że oprócz ewentualnych dotacji mogą się też pojawić niskooprocentowane pożyczki do wymiany pieców.

Źródło: Kurier PAP

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…