Policjantom udało się uratować maszyny rolnicze z płonącego budynku

24 listopad 2017
(1 Głos)
Autor 
Policjanci wyprowadzili maszyny rolnicze z płonącego budynku gospodarczego fot. Policja Lubelska

Do pożaru drewnianego budynku gospodarczego doszło 23.11.17 r. w miejscowości Makowiska. Właściciele gospodarstwa to starsze małżeństwo w wieku 89 i 82 lat. Na szczęście nie odnieśli oni żadnych obrażeń.

Wczoraj po godzinie 15:00 dzielnicowi z Posterunku Policji w Żółkiewce przejeżdżając przez miejscowość Makowiska zauważyli dym wydobywający się z pobliskiej posesji. Zaniepokojeni udali się na miejsce, gdzie zauważyli stojący w płomieniach drewniany budynek gospodarczy, a obok niego dwoje starszych ludzi.

Policjanci powiadomili straż pożarną, a następnie przystąpili do ratowania maszyn rolniczych, gdyż ogień zaczął się rozprzestrzeniać na sąsiednie zabudowania gospodarcze. Jeden z policjantów wyjechał ciągnikiem rolniczym z płonącego budynku, następnie obydwaj wyciągnęli rozrzutnik oraz przyczepę.

Ogień został ugaszony i nie doszło do rozprzestrzenienia się go na sąsiednie budynki. Wskutek pożaru spłonął jednak budynek gospodarczy oraz znajdujący się w nim samochód. Straty zostały oszacowane na kwotę 10 tys. złotych. Mieszkańcy posesji w wieku 89 i 82 lat na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…