Potrzebne są zmiany legislacyjne. Rolnik powinien czuć się na wsi komfortowo

20 kwiecień 2018
(1 Głos)
Autor 
Czynności takie, jak wywóz obornika, praca suszarni do ziarna czy kurz powstający podczas żniw coraz częściej zgłaszane są na policję

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w sprawie opracowania przepisów legislacyjnych dotyczących ochrony obszarów produkcji rolnej. Rolnik powinien czuć się na wsi komfortowo.

Sprzeciw utrudnianiu pracy rolników

W związku z licznymi sygnałami płynącymi od rolników, Krajowa Rada Izb Rolniczych wyraża sprzeciw utrudnianiu pracy producentom rolnym na obszarach wiejskich przez mieszkańców nie związanych z produkcją rolną, a zamieszkujących na wsi.

Czynności takie, jak wywóz obornika, praca suszarni do ziarna czy kurz powstający podczas żniw coraz częściej zgłaszane są na policję, a rolnicy otrzymują mandaty lub są karani sądownie. W nawale prac rolnicy ciężko pracują do późnych godzin wieczornych przez co są również karani za zakłócanie ciszy nocnej.

Polska wieś w ostatnich latach w porównaniu do całego kraju doświadczyła intensywnych przemian społecznych i ekonomicznych. Z niepokojem obserwuje się bardzo negatywne zjawisko dyskryminacji ciężkiej i ważnej pod względem bezpieczeństwa żywnościowego pracy rolnika oraz utrudniania prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…