Został niecały miesiąc na złożenie wniosków o płatności

25 kwiecień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Na złożenie wniosków rolnicy mają czas do 15 maja

Rolnicy mają niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020.

Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem specjalnej aplikacji eWniosekPlus. Na złożenie wniosków mają czas do 15 maja. ARiMR apeluje do rolników, aby nie czekali z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

 

Sankcje finansowe za opóźnienie w złożeniu wniosku

Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.

 

Brak internetu to nie przeszkoda

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych dla wnioskodawców przgotowanych we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.

 

Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą liczyć na pomoc ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

 

Dla rolników organizowane są dni otwarte, podczas których można dowiedzieć się, jak wypełnić e-wniosek. Niektóre z biur powiatowych prowadzą także mobilne punkty pomocy technicznej, by w terenie, bliżej gospodarstw rolników służyć im radą, a także sprzętem komputerowym.        

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…