Trwa akcja policyjna „Traktor”

25 kwiecień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Policjanci alarmują do kierujących ciągnikami rolniczymi, by poruszali się z ważnymi dokumentami i zadbali o stan techniczny swoich pojazdów KPP Parczew

Nie wszyscy kierujący ciągnikami rolniczymi stosują się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci z parczewskiej komendy biorą udział w realizacji działań prewencyjnych pod nazwą „Traktor”.

W związku z wypadkami do jakich doszło na terenie powiatu parczewskiego, policjanci z parczewskiej komendy prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Traktor”. W jednym z wypadków zginął motocyklista, a w drugim natomiast inny motocyklista został poważnie ranny.

Kierujący ciągnikami rolniczymi łamią przepisy

Do wypadków doszło z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierujących ciągnikami rolniczymi. Celem działań prewencyjnych jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i zmniejszenie ilości wypadków drogowych. Mundurowi sprawdzają m.in stan trzeźwości kierujących oraz badania techniczne i uprawnienie do kierowania. Okazuje się, że nie wszyscy kierujący ciągnikami rolniczymi stosują się do tych przepisów.

Policjanci nałożyli 21 mandatów karnych

W ciągu czterech dni trwania akcji policjanci zatrzymali traktorzystę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i jednego po użyciu alkoholu. Ponadto 12 kierujących poruszało się po drogach bez wymaganych dokumentów lub w ogóle nie posiadali uprawnień do kierowania ciągnikami. Zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu stanu technicznego pojazdu. W sumie za popełnione wykroczenia nałożono 21 mandatów karnych.

Policjanci alarmują do traktorzystów

Policjanci alarmują do kierujących ciągnikami rolniczymi, by poruszali się z ważnymi dokumentami i zadbali o stan techniczny swoich pojazdów. Zapowiadają, że nie będzie pobłażania dla kierujących w stanie nietrzeźwości. Działania będą w dalszym ciągu kontynuowane.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…