Polskie smaki coraz bardziej popularne w Izraelu

11 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Polskie produkty spożywcze i kosmetyczne cieszą się w Izraelu bardzo dobrą opinią

Izraelczycy z dużym zainteresowaniem podchodzą do polskich produktów. Eksport do Izraela ciągle rośnie. W 2017 roku jego wartość przekroczyła 600 milionów dolarów.

- Polskie produkty spożywcze i kosmetyczne cieszą się w Izraelu bardzo dobrą opinią, skutecznie konkurując jakością i ceną z międzynarodowymi markami a Izraelczycy aktywnie ich poszukują – mówi Anna Lengiewicz, Prezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej.

- W Izraelu kwitnie rynek gastronomiczny, a duża różnorodność demograficzna sprawia, że Izraelczycy są otwarci na wiele nowych produktów oraz ciągle rośnie potrzeba nowych dostawców – dodaje Lengiewicz.

 

Wzrost eksportu to też sprawka turystyki

Na rosnące zainteresowanie produktami z Polski, według Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, ma wpływ ostatni wzrost turystyki pomiędzy Polską a Izraelem. Izraelczycy odwiedzając Polskę poznają nasze produkty i szukają ich po powrocie do domu.

 

Trzykrotny wzrost eksportu polskiego mięsa do Izraela

Zgodnie z danymi Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej i Eurostatu wartość polskiego eksportu do Izraela, choć stanowi on mniej niż 3% ogólnego polskiego eksportu, stale rośnie i w roku 2017 przekroczyła 600 milionów dolarów. W ciągu ostatnich dwóch lat znacząco, bo ponad trzykrotnie, wzrósł eksport mięsa, a ponad dwukrotnie – produktów mleczarskich. Izraelczycy chętnie kupują również polskie napoje, ocet i alkohol. Eksport tych artykułów w ubiegłym roku wart był niemal 25 milionów dolarów. Rośnie również eksport z Izraela do Polski. Jego wartość w roku 2017 wyniosła 250 milionów dolarów. W porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o 8%.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…