Wielka Majówka 2018 TIMAC AGRO Polska w Jachrance

21 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Wielka Majówka TIMAC AGRO Polska w Jachrance 2018 fot. zycierolnika.pl

Wielka Majówka Timac Agro Polska odbyła się w dniach 9-10 maja 2018 r. w Centrum Kongresowo-Hotelowym Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim k. Warszawy.

Wydarzenie było połączeniem merytorycznej konferencji oraz specjalnej akcji marketingowej - Wielkiej Loterii Timac Agro Polska, skierowanej do klientów firmy, którzy w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia br. zakupili jednorazowo określoną ilość wybranych nawozów płynnych, granulowanych, dodatków paszowych lub bloków mineralnych, z bogatej oferty firmy.

 

Zdjęcia z wydarzenia -> GALERIA: Wielka Majówka TIMAC AGRO Polska w Jachrance - fotogaleria

Było to przede wszystkim to ważne spotkanie dla producentów rolnych, dla których oprócz finału loterii z losowaniem głównych nagród, firma Timac Agro Polska przygotowała także solidną porcję wiedzy w czasie konferencji.

 

Głównymi nagrodami w loterii były w tym roku: Toyota Hilux, dwie Toytoy Aygo i 5 skuterów Kymco. W czasie kilkugodzinnej konferencji składającej się z części ogólnej i trzech części panelowych, przedstawiono aktualne informacje o Grupie Roullier i firmie Timac Agro, a później już w poszczególnych częściach tematycznych, szczegółowe zagadnienia związane z produkcją rolną, ogrodniczą i produkcją mleka.

 

Część ogólną konferencji otworzyła uroczyście i powitała zebranych gości Agata Stolarska, prezes zarządu Timac Agro Polska, która podziękowała przybyłym gościom za udział w Loterii oraz za tak liczne przybycie, pomimo gorącego czasu na polu i w gospodarstwach, życzyła wszystkim szczęścia w czasie losowania nagród.

 

Po tym wystąpieniu głos zabrał Arnaud Wieczorek, który przedstawił Światowe Centrum Innowacji (CMI) Grupy Roullier w Saint Malo. Mówił o roli i znaczeniu badań oraz innowacji w grupie. Po nim, prezentację pt.

 

Jak przy pomocy technologii TOP-PHOS zwiększyć efektywność odżywiania roślin, przedstawił Nicola Juignet z CMI Francja. TOP-PHOS, to nowa innowacyjna forma fosforu zabezpieczona przed uwstecznianiem się w glebie (niezależnie od jej odczynu), która sprawia, że nawożenie fosforem jest bardziej efektywne.

 

Później o doświadczeniach polowych, jako ważnym elemencie pracy doradców techniczno-handlowych Timac Agro Polska, opowiedział Bartłomiej Anioła, product & crop manger z centralnego marketingu. Firma Timac Agro to firma, która zatrudnia ponad 100 doradców techniczno-handlowych na terenie całego kraju, którzy w ramach serwisu sprzedażowego przeprowadzają na polach swoich klientów badania gleby, badania fluorymetryczne roślin w czasie wegetacji w kierunku niedoboru składników pokarmowych, i na tej podstawie przygotowują plany i zalecenia nawozowe.

 

Nowe narzędzia komunikacyjne (m.in. stronę internetową, FB, kanał YT), zaprezentował Łukasz Peroń, comunication & crop manager, również z działu centralnego marketing.

 

Po przerwie, w trakcie drugiej części konferencji, równolegle w 3 salach konferencyjnych odbyły się odrębne wykłady: panel rolniczy, panel upraw specjalistycznych (ogrodniczych) oraz panel zootechniczny.

 

W panelu rolniczym o lustracji polowej, jako ważnym źródle informacji przy podejmowaniu decyzji związanych z odżywianiem roślin mówił dr hab. Witold Szczepaniak, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W tym kontekście, o serwisie AgriCrops firmy Timac Agro Polska mówił Dominik Fudała, doradca techniczno-handlowy.

 

Aktualne wybrane zagadnienia z zakresu uprawy roślin białkowych przedstawił rolnikom prof. dr hab. Bogdan Kulig, z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

 

W panelu specjalistycznym, wprowadzenie do fertygacji z omówieniem analizy gleby i wody zrobił prof. dr hab. Andrzej Komosa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Praktyczne aspekty nawożenia fertygacyjnego w oparciu o produkty KSC-Phytactyl przedstawił Jacek Witkowski, doradca techniczno-handlowy Timac Agro Polska.

 

O aktualnej sytuacji na rynku jabłek w 2018 r. mówił dr Tomasz Lipa, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O tym z jakimi szansami i zagrożeniami polscy sadownicy wchodzą w aktualny sezon mówił Mateusz Nowacki, specjalista ds. sadownictwa z Timac Agro Polska.

 

W panelu zootechnicznym, o problemach zawodowych krów mlecznych opowiedział dr Robert Mikuła, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O wpływie okresu zasuszenia na przebieg laktacji mówił Sławomir Wujek z Timac Agro Polska, znaczenie suplementacji mineralnej w żywieniu bydła przedstawiła Paulina Fornal, specjalista ds. marketingu z Działu Animal Nutrition.

 

W konferencji udział wzięło łącznie około 500 rolników, którzy przyjechali do Jachranki z terenu całej Polski. Uczestnicy nie tylko skorzystali merytorycznie, ale także mogli się świetnie bawić wieczorem na uroczystej kolacji, połączonej z rozstrzygnięciem Wielkiej Loterii, połączonej z dreszczykiem emocji. Losowanie i zabawę prowadził znany prezenter Marcin Prokop.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…