Samorząd rolniczy domaga się kontroli sprowadzanych owoców z zagranicy

22 czerwiec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Samorząd rolniczy zawnioskował o pilne uruchomienie kontroli przywożonych z zagranicy owoców miękkich

Samorząd rolniczy zaniepokojony sytuacją na polskim rynku zawnioskował o pilne uruchomienie kontroli przywożonych z zagranicy owoców miękkich, które przepakowywane są w polskie opakowania.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministra rolnictwa o wprowadzenie obligatoryjnych kontroli u odbiorcy końcowego owoców miękkich sprowadzanych z zagranicy i innych produktów rolnych pod kątem fałszowania ich miejsca pochodzenia.

Czytaj również>> Zmowa cenowa na rynku owoców miękkich może doprowadzić rolników do bankructwa

Na rynek trafiają zagraniczne owoce znakowane jako polskie

W związku z informacjami docierającymi do KRIR o wprowadzaniu na rynek krajowy owoców miękkich z zagranicy po przepakowaniu i oznakowaniu jako produkt polski oraz mieszaniu z towarem krajowym, samorząd rolniczy zawnioskował o pilne uruchomienie kontroli przywożonych z zagranicy owoców miękkich. Kontrolowane mają być środki transportu w celu ochrony interesu ekonomicznego polskich producentów rolnych.

 

Zagraniczne produkty psują opinię polskim producentom

Istnieje uzasadniona obawa, że przywożone owoce nie spełniają norm Unii Europejskiej i mogą stanowić zagrożenie dla polskich konsumentów. Mogą zawierać substancje zabronione i psuć opinię o wysokiej jakości polskich owoców.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…