Premier Morawiecki odwiedził Intermag

20 wrzesień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Szef rządu zwiedził przedsiębiorstwo i był pod wrażeniem nowoczesnej technologii produkcji

W ubiegłym tygodniu Premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwiedzili olkuskie przedsiębiorstwo Intermag – producenta nawozów dolistnych, biostymulatorów i chelatów nawozowych.

Intermag jest prężnie rozwijającą się rodzinną firmą, która jest niezwykle ważna nie tylko dla lokalnego rynku, ale dla całej branży rolniczej w Polsce. Od lat współpracuje z Polskim Funduszem Rozwoju, którego częścią jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Premier wymienił jako przykład działania tej firmy w Afryce, przede wszystkim w Kenii, gdzie, w stolicy kraju – Nairobi przedstawiciele Intermagu ściśle współpracują z biurem PAIiH, które w realny sposób pomaga nawiązywać kontakty biznesowe – sprzedawać polskie produkty, w tym przypadku nawozy. Premier wyraził słowa uznania dla zarządu firmy za tworzenie lokalnych funduszy wspierających badania i rozwój. Takie działanie wpisuje się w politykę nowoczesnego państwa, które stawia na innowacje.

Szef rządu był także pod wrażeniem nowoczesnej technologii produkcji. W trakcie wizyty miał okazję zobaczyć najnowocześniejsze hale produkcyjne w naszym kraju. W jego opinii innowacyjność i międzynarodowa ekspansja firmy, a także jej praktyki rozwojowe zasługują na najwyższe oceny. Na uznanie, zdaniem Pana Premiera, zasługuje też kooperacja przedsiębiorstwa z innymi polskimi firmami, dużymi spółkami skarbu państwa i lokalnymi firmami. Premier zapowiedział, iż wspólnie z resortem rolnictwa dołoży wszelkich starań, by ta współpraca, także i ta międzynarodowa była oparta na zasadach wzajemności, bowiem dla niego, jako szefa polskiego rządu priorytetem jest, by polskie przedsiębiorstwa odnosiły spektakularne sukcesy na światowych rynkach.

 

Międzynarodowa współpraca na jasnych zasadach

Pan Premier Morawiecki podkreślił, jak istotna jest międzynarodowa współpraca oparta o jasne zasady.

- Jesteśmy tak wolnorynkowi, że wszystkich konkurentów firmy Intermag wpuszczamy do Polski bez nadmiernie wydłużonych procedur certyfikacyjnych, a procedura wejścia na przykład na rynek amerykański trwa dwa lata. Na pewno chcemy z naszymi głównymi partnerami opierać naszą współpracę, handel o bardzo czytelne, jasne, transparentne zasady, ale również o zasady wzajemności. Będę na pewno prosił ministra rolnictwa, żeby ze swoimi kolegami ministrami rolnictwa z całego świata, zwłaszcza z Unii Europejskiej, bo to nasza bliska zagranica, żeby było to na zasadzie wzajemnej dostępności. Mamy prężne firmy z bardzo zdolnymi pracownikami. Chcemy, żeby one też odnosiły jak największe sukcesy na rynkach międzynarodowych - mówił szef rządu

Z kolei minister rolnictwa zwrócił uwagę, że nawozy stały się nieodłączną częścią rolnictwa, a bez nich trudno sobie wyobrazić uzyskanie odpowiedniej jakości plonów.

- Cieszę się, że mogę być w poważnej firmie, która jest ważnym producentem nawozów. Są one coraz bardziej skomplikowane, nie ma już jednej grupy nawozów dla wszystkich roślin. Jeżeli będziemy w racjonalny sposób stosować odpowiednie nawozy, to i problemy w rolnictwie, jak choćby tegoroczne z suszą, będą mniejsze - mówił minister Ardanowski.

 

Jubileusz 30-lecia istnienia firmy Intermag

Wizyta Premiera w roku obchodów 30-lecia istnienia firmy Intermag jest dla niej zaszczytem i szczególnym wyróżnieniem. Jednocześnie stanowi ona potwierdzenie osiągnięć firmy nie tylko w zakresie produkcji, ale też w dziedzinie badań i rozwoju nowych, coraz bardziej innowacyjnych produktów wspierających rolnictwo.

Anna Rogowska

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…