Eksport jabłek do Kolumbii- rejestracja zainteresowanych podmiotów trwa do 10 stycznia 2019 r.

06 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Termin rejestracji upływa w dniu 10 stycznia 2019 r. Fot. zycierolnika.pl

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa poinformował, że producenci jabłek oraz podmioty zajmujące się ich pakowaniem lub przechowywaniem, którzy są zainteresowani eksportem do Kolumbii mogą rejestrować się do 10 stycznia 2019 r.

PIORiN poinformowała o finalizacji procedury analizy ryzyka (PRA) dla jabłek przeznaczonych na eksport do Kolumbii, dla których zostały uzgodnione importowe wymagania fitosanitarne pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa (ICA).

 

Audyty w miejscach produkcji lub pakowalniach
Zgodnie z wymaganiami importowymi Kolumbii, w 2019 r. w okresie zbiorów jabłek przedstawiciele ICA przeprowadzą w Polsce audyt w miejscach produkcji, pakowalniach/przechowalniach, którego celem jest sprawdzenie czy  ustalone wymagania fitosanitarne zostały przez zainteresowane podmioty wdrożone. Jednocześnie, zgodnie z ustalonymi wymaganiami, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest zobowiązany do przekazania ICA listy zarejestrowanych podmiotów do końca stycznia 2019 r.

 

Termin i miejsce rejestracji

Rejestracji dokonują oddziały wojewódzkich inspektoratów ochrony roślin i nasiennictwa, które udzielą również szczegółowych informacji związanych z wymaganiami kolumbijskimi dla polskich jabłek. Termin rejestracji upływa w dniu 10 stycznia  2019 r.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…