Rolniczki z KGW Grabowo najlepsze w Pomorskim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

01 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
Laureatki turnieju KGW Fot. MRiRW

W niedzielę 28 kwietnia w Żukowie odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. GRANDPRIX zdobyło KGW Grabowo.

Była to już 16. edycja tej imprezy, mającej na celu promocję dziedzictwa kulturowego pomorskiej wsi i osiągnięć kół gospodyń wiejskich.

W wydarzeniu wziął udział wiceminister Zarudzki, który witając gości bardzo wyraźnie zaakcentował rolę kół gospodyń wiejskich w kultywowaniu tradycji. Podtrzymywanie tradycji przez lokalną społeczność warunkuje spójność  wszystkich grup społecznych oraz ich rozwój we wszystkich dziedzinach życia, jest najlepszym przykładem kreatywności dla młodego pokolenia. Dodał, że zarówno turniej, jak i każda inicjatywa integrująca społeczność wiejską podejmowana przez KGW zasługuje na uznanie. Zaproponował także organizację turnieju w przyszłym roku w skali ogólnopolskiej, co będzie rzeczywistym odzwierciedleniem osiągnięć kół gospodyń wiejskich i pokazaniem dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

 

KGW Grabowo zwycięzcą Turnieju
GRAND PRIX XVI Turnieju KGW Województwa Pomorskiego zdobyło KGW Grabowo, z gminy Bobowo, w powiecie starogardzkim.

Podczas Turnieju KGW rywalizowały w 5 konkurencjach: produkt tradycyjny; tablica „My Polacy 1918-2018”; moda „Otulona kwiatami”; scenka kabaretowa „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”; piosenka z inscenizacją „O mojej mamie”.

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki wręczył zwycięskim KGW puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…