WINDSAR 250 EC - nowy regulator wzrostu od CIECH Sarzyna

11 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
WINDSAR 250 EC to regulator wzrostu i rozwoju roślin w formie płynnego koncentratu do sporządzania emulsji wodnej Fot. CIECH Sarzyna

W ofercie CIECH Sarzyna pojawił się nowy regulator wzrostu WINDSAR 250 EC. Ten uniwersalny środek, który posiada rejestrację w podstawowych gatunkach zbóż, jest elastyczny w stosowaniu dzięki długiemu okresowi aplikacji oraz bardzo ekonomiczny. Jego najważniejszą cechą jest to, że ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu.

WINDSAR 250 EC to regulator wzrostu i rozwoju roślin w formie płynnego koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Środek zawiera w sobie substancję aktywną - trineksapak etylu (250 g/l), dzięki czemu działa systemicznie i jest pobierany głównie przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych, zapobiegając nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli. Nie powoduje redukcji długości korzeni i masy rośliny, a skrócenie i usztywnienie źdźbeł zbóż zapobiega wyleganiu łanu.

 

Szeroki zakres stosowania WINDSAR 250 EC
Nowy regulator wzrostu WINDSAR 250 EC charakteryzuje się szerokim zakresem stosowania, wspierając rozwój pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta ozimego, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego oraz owsa siewnego.

Dzięki wydłużonemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu. WINDSAR 250 EC to środek ekonomiczny, który ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu. WINDSAR 250 EC w zbożach jarych można stosować w dawce 0,4 l/ha, natomiast w zbożach ozimych od 0,3 do 0,6 l/ha. Należy pamiętać o tym, że konkretna dawka produktu dla poszczególnych gatunków zbóż określona jest w etykiecie stosowania.

Czytaj również>> Herbicydy z grupy CHWASTOX do skutecznej ochrony zasiewów przed chwastami

 

- Intensywność działania środka zależy od fazy rozwojowej rośliny uprawnej, odmiany, stanowiska oraz warunków atmosferycznych. Najsilniejszemu skróceniu ulegają międzywęźla intensywnie wydłużające się w okresie stosowania środka. Warto wiedzieć, że odmiany genetycznie wysokie reagują na działanie środka silniejszym skróceniem międzywęźli. WINDSAR 250 EC zapobiega wyleganiu roślin uprawianych w technologiach intensywnych, z wysokim poziomem nawożenia azotowego – mówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie agro Grupy CIECH.

Więcej wartościowych porad na temat ochrony roślin uprawnych można znaleźć na stronie www.ciechagro.pl (m.in. w zakładkach „Porad eksperta” oraz „Atlas chwastów”) lub na kanale „CIECH Sarzyna” na portalu YouTube.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…