Młodzi rolnicy z Teksasu znów odwiedzili Polskę

10 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Młodzi rolnicy z USA Fot. MRiRW

Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkali się w piątek 07.06 br. z przedstawicielami uniwersytetu stanowego Texas A&M University. Młodzi rolnicy z USA mieli okazję zapoznać się z polskim rolnictwem i prowadzoną przez rząd polityką rolną.

Delegacja, której przewodniczył profesor Jim Mazurkiewicz, składała się z grona młodych rolników z Teksasu, którzy przyjechali do Polski w ramach programu wymiany młodych rolników Polska-Texas. Wymiana organizowana jest przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych.

Wymiana doświadczeń i trwała współpraca między organizacjami rolniczymi
Projekt prowadzony jest od 2013 r. W trakcie pobytu w Polsce organizowane jest spotkanie w MRiRW, poświęcone kwestiom polityki rolnej.  Celem projektu jest nawiązanie trwałych kontaktów pomiędzy organizacjami rolniczymi w Polsce i USA oraz stworzenie młodym rolnikom możliwości wymiany doświadczeń i wiedzy.

Podczas spotkania młodzi rolnicy z Teksasu mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi danymi dotyczącymi polskiego rolnictwa i polityki rolnej UE.  

Minister J.K. Ardanowski wskazał na podstawowe różnice w modelach rolnictwa polskiego i amerykańskiego. Odniósł się również do kierunków polityki rolnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji żywności wysokiej jakości.

 

Dobre relacje polsko - amerykańskie
Polscy politycy podkreślali znaczenie dobrych relacji polsko-amerykańskich oraz korzyści płynących z projektów takich jak program wymiany młodych rolników Polska-Texas. Podziękowali również Profesorowi J. Mazurkiewiczowi za stałe wspieranie polsko-amerykańskiej współpracy.

Profesor Jim Mazurkiewicz podkreślił, że program wymiany młodych rolników Polska-Teksas jest jednym z najciekawszych projektów tego rodzaju, realizowanych przez Texas A&M University.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…