Eksport do Izraela na coraz większym poziomie

06 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Minister J. K. Ardanowski w trakcie spotkania z ambasadorem Izraela Fot. MRiRW

Rynek izraelski cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich producentów. Ma ono potwierdzenie w stałym wzroście wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Wczorajsze spotkacie  z Alexandrem Ben Zvim miało na celu rozpoznanie nowych perspektyw rozwoju współpracy.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się 05.11.19 r. z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Państwa Izrael w Rzeczypospolitej Polskiej Alexandrem Ben Zvim w celu omówienia dotychczasowych relacji polsko-izraelskich oraz rozpoznania nowych perspektyw rozwoju w dziedzinie rolnictwa.

 

Izraelskie rozwiązania z zakresu irygacji mogą pomóc Polsce
Minister Ardanowski poinformował o zainteresowaniu strony polskiej skorzystaniem z izraelskich doświadczeń w zakresie irygacji oraz nawiązaniem przez instytuty naukowo-badawcze współpracy z jednostkami z Izraela. Państwo to, z uwagi na panujące warunki klimatyczne, jest liderem w dziedzinie efektywnego zarządzania zasobami wodnymi. Rozmowy na ten temat prowadzone były już latem 2018 roku.

Zobacz również >> Polska chce korzystać z izraelskich doświadczeń w zakresie irygacji

 

Niewykorzystany potencjał handlowy
Obie strony wyraziły satysfakcję z dotychczasowych relacji w dziedzinie rolnictwa przyznając, że potencjał gospodarczy nie jest w pełni wykorzystany. Polskie produkty rolno-spożywcze są dobrze znane i cenione przez  izraelskich konsumentów. Minister J. K. Ardanowski wyraził zainteresowanie otrzymaniem danych na temat zapotrzebowania Izraela na produkty rolno-spożywczej. Pomoże to w przygotowaniu oferty eksportowej adekwatnej do potrzeb izraelskiego rynku.

Największe perspektywy sprzedaży dają przede wszystkim mięso wołowe, napoje, mrożone owoce i warzywa oraz słodycze.

Wartość polskiego eksportu do Izraela w 2018 r. osiągnęła poziom 220 mln EUR i wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 10%. Eksport produktów rolno-spożywczych do Izraela w okresie od stycznia do sierpnia 2019 r. wzrósł o 13% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, osiągając poziom 164 mln EUR.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…