Rolnicy nie zdążyli złożyć wniosków na nawadnianie. Termin powinien być dłuższy

27 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Wnioski okazały się zbyt skomplikowane dla większości rolników Fot. zycierolnika.pl

Wielu rolników nie zdążyło złożyć wniosku o wsparcie na inwestycje związane z nawadnianiem gospodarstw. Przyczyną są zbyt skomplikowane i czasochłonne procedury związane z  uzyskaniem dokumentów aplikacyjnych.

Wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym, mogły być składane do ARiMR od 25 września do 22 listopada 2019 r.

W związku ze skomplikowanymi i czasochłonnymi procedurami związanymi z uzyskaniem dokumentów aplikacyjnych niezbędnych  do złożenia wniosku, znaczna liczba rolników nie zdążyła w tym okresie przygotować pełnej dokumentacji do wniosku.

Mając na uwadze zaistniałą sytuację Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa z wnioskiem o  przedłużenie okresu przyjęcie możliwość składania wniosków bez ograniczeń czasowych w sposób ciągły do wyczerpania limitów finansowych przewidzianych na to działanie.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…