Delegacje z Polski i Niemiec skontrolowały postęp budowy płotu na granicy

11 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Spotkanie w Gubinie Fot. MRiRW

Wczoraj w Gubinie odbyło się polsko-niemieckie spotkanie na temat zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Rozmówcy skontrolowali postęp prac związanych z budową ogrodzenia na granicy.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy ministrów rolnictwa Polski - Jana Krzysztofa Ardanowskiego  i  Niemiec - Julii Klöckner. W rozmowach uczestniczyli sekretarz stanu federalnego ministerstwa wyżywienia i rolnictwa Niemiec Uwe Feiler oraz główny lekarz weterynarii Polski Bogdan Konopka.

- Delegacje spotkały się w granicznym Gubinie, a następnie udały się  do miejscowości Ratzdorf, by zapoznać się z przebiegiem prac związanych z budową ogrodzenia po stronie niemieckiej, przy granicy z Polską - relacjonuje ministerstwo rolnictwa.

Rozmówcy byli zgodni, że ASF stał się problemem europejskim, który powinien być rozwiązany wspólnymi siłami. Podkreślono, że kontynuowana jest dobra, ścisła współpraca specjalistów z obu państw.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…