Ciągnął na sznurku martwą kozę, teraz zapłaci wysoką karę pieniężną

16 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Martwych zwierząt było więcej SM w Gliwicach

Gliwicka straż miejska otrzymała zgłoszenie od świadka, który na własne oczy widział mężczyznę ciągnącego na sznurku martwą kozę.  Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się na miejsce, gdzie znaleźli więcej martwych zwierząt.

Policjanci zebrali dowody, które pozwolą na ustalenie tożsamości sprawcy podrzucenia martwych zwierząt na cudze pole. W trakcie prowadzonego dochodzenia ustalane są przyczyny śmierci zwierząt. Zwierzęta zostały poddane sekcji zwłok.  

 

Zakopywanie martwych zwierząt na własną rękę grozi karą

Polskie prawo zabrania porzucania martwych zwierząt i zakopywania padliny czy nieżyjących domowych pupili na własną rękę, np. w ogródku. Wymagane jest zlecenie usługi utylizacji, a za złamanie przepisów grozi grzywna.

Rolnicy powinni zapoznać się z treścią rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 2 maja 2014 roku w sprawie wysokości kar pieniężnych za naruszenia określone w przepisach o ochronie zdrowia oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, dotyczące postępowania z produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego i produktami pochodnymi.

Przepisy te przewidują karę pieniężną w wysokości od 3 do 11 tys. zł za nielegalne zakopanie lub inne niezgodne z prawem zagospodarowanie padłych zwierząt.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…