Dopłaty 2020 - ARiMR zmienia termin składania oświadczeń

18 kwiecień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Przyjmowanie wniosków o dopłaty ruszyło 15 marca 2020 r.

Z powodu trwającego stanu epidemii uległ zmianie termin składania oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 do 15 kwietnia 2020 r. W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną epidemią COVID-19 wnioski te będzie można złożyć jeszcze w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego (epidemii), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności.

 

Jak złożyć oświadczenie?
W tym roku rolnicy mogą składać oświadczenia na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wysłanie go pocztą. Istnieje także możliwość złożenia go poprzez platformę ePUAP lub wysłania zeskanowanych dokumentów pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego. W ostatnim przypadku oryginał można dostarczyć do biura w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach.

Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą także zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet.

Przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, ruszyło 15 marca 2020 r.

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: ARiMR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…