Tarcza antykryzysowa tarczy nierówna. Rolnicy czują się poszkodowani

28 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Zgodnie z oficjalnymi informacjami rolnicy mają prawo do tych samych form wsparcia jak przedsiębiorcy

Rolnicy czują się rozczarowani tym, że pomimo zapewnień o możliwości otrzymania takich sam form wsparcia jak przedsiębiorcy, są jednak traktowani całkiem inaczej.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez media oraz informacjami zawartymi w ulotce dotyczącej „Tarczy Antykryzysowej – Rolnictwo” autoryzowanej przez resort rolnictwa, rolnicy mają prawo do tych samych form wsparcia jak przedsiębiorcy (między innymi niskooprocentowanej pożyczki).

 

Brak wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
Rolnicy zwracający się o uzyskanie pomocy, która zgodnie z zapowiedziami ma być identyczna jak dla przedsiębiorców, napotykają na odmowę Urzędów Pracy, ponieważ nie posiadają wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Urzędy Pracy powołują się na ustawę Prawo przedsiębiorców zgodnie z którą, przepisów ww. ustawy nie stosuje się do działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie upraw rolnych oraz chowu i hodowli zwierząt, ogrodnictwa, warzywnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego co oznacza, że nie są przedsiębiorcami.

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KRIR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…