Ardanowski: Polskie rolnictwo wyjdzie z epidemii koronawirusa wzmocnione

15 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Minister J.K. Ardanowski podczas zwiedzania Cukrowni Kruszwica Fot. MRiRW

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził dziś Cukrownię Kruszwica, która należy do Krajowej Spółki Cukrowej. Zdaniem ministra perspektywy dla spółki na najbliższe lata są dobre. Również polskie rolnictwo ma szansę na wzmocnienie swojej pozycji po zakończeniu epidemii koronawirusa.

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami szef resortu rolnictwa stwierdził, że choć pozrywane zostały łańcuchy dostaw i utrudniony został eksport, to na szczęście powoli następuje odbudowa tych powiązań. Dużą szansą dla polskiej żywności jest wysokie zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości. Stale poszukiwane są także nowe rynki zbytu.

Być może, nie w krótkiej perspektywie, ale w nieco dłuższej, polskie rolnictwo wyjdzie z epidemii koronawirusa wzmocnione – ocenił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.. Na świecie jest zapotrzebowanie na najwyższej jakości polską żywność i musimy umiejętnie to wykorzystywać – dodał.

Spada liczba cukrowni
Minister zwrócił uwagę, że coraz mniej krajów w Europie ma cukrownie i jest coraz silniejszy opór w Unii Europejskiej w sprawie dopłat do tej produkcji.

Ta produkcja jest tylko wtedy opłacalna, gdy te dopłaty istnieją. Dlatego działalność Krajowej Spółki Cukrowej musi być rozszerzana o kolejne gałęzie – podkreślił minister.

W jego opinii, w najbliższych latach spółka, po rozszerzeniu swojej działalności, będzie miała dobre perspektywy.

Szef resortu rolnictwa podziękował władzom spółki za wsparcie udzielone potrzebującym w czasie pandemii. Zwrócił przy tym uwagę, że ten trudny czas pokazał, że jednak kapitał ma narodowość, a państwowe koncerny pokazały, że można na nie liczyć.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło; MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…