Gminy wiejskie otrzymają wsparcie z Funduszu COVID-19

29 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Wsparcie dla gmin jest bezzwrotne

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich trafi ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wsparcie jest bezzwrotne.

- Tak w praktyce wygląda współpraca i realizacja zobowiązań dotyczących wyrównywania szans rozwojowych dla wszystkich obywateli, a nie tylko dla elit – podkreślił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Na co trafią środki finansowe przyznawane gminom
W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych realizowane są dotacje dla gmin, powiatów i miast  na ogólną sumę 6 mld złotych. Środki będzie można wykorzystać m.in. na remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Te miliardy wsparcia na inwestycje, które będą wykonywane w każdej gminie, obok uruchomianego w ubiegłym roku funduszu dróg samorządowych, to olbrzymia pomoc dla mieszkańców obszarów wiejskich. To, że cały rząd uznaje rozwój wsi i rolnictwa za strategiczne zadanie państwa, nie jest tylko deklaracją. Fundusz Inwestycji Samorządowych, który prowadzi Ministerstwo Rozwoju jest kolejnym tego przykładem – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…