Kierowca przewoził świnie w złych warunkach sanitarnych. Konieczna była dezynfekcja

04 lipiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Po kontroli zwierzęta zostały załadowane do innego samochodu Fot. GITD

Inspektorzy kujawsko-pomorskiej ITD zatrzymali do kontroli cięzarówkę przewożącą świnie w złych warunkach sanitarnych. Trzeba ją było zdezynfekować. Dodatkowo kierowca nie posiadał aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, a tachograf w ciężarówce był bez ważnej legalizacji.    

Rutynowa kontrola ciężarówki przewożącej świnie na krajowej „piętnastce” w Suchatówce koło Inowrocławia, wykazała szereg nieprawidłowości w transporcie zwierząt. Konieczna była interwencja powiatowego lekarza weterynarii.

Okazało się, że ciężarówka nie została oczyszczona i zdezynfekowana przed załadunkiem świń. Dokumenty przedstawione przez kierowcę wskazywały, że ostatnia taka czynność była wykonana w marcu bieżącego roku. Transport odbywał się bez wymaganych w tym przypadku uprawnień przewozowych. Kierujący nie miał ważnych badań lekarskich i psychologicznych. Oprócz tego tachograf zainstalowany w pojeździe nie miał aktualnej legalizacji. Ostatnie badanie, poświadczające sprawność tego urządzenia, zostało przeprowadzone w sierpniu 2017 roku.

Kierowca otrzymał kilka mandatów. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.
Po kontroli zwierzęta zostały załadowane do innego samochodu, który podstawiono na miejsce kontroli.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: GITD

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…