Trwają przygotowania do zawodów Euro Skills 2020 dla młodych mechaników

16 lipiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Termin zawodów został przesuniety na styczeń 2021r. Fot. PIGMiUR

Epidemia koronawirusa wpłynęła na zmianę terminu zawodów EuroSkills 2020. Impreza, którą planowano na wrzesień tego roku odbędzie się w dniach 6-10 stycznia 2021 r. w austriackim Graz.

Komplikacje związane z pojawieniem się pandemii przyczyniły się do przerwania cyklu treningów trójki laureatów ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego przez Polska Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Piotr Bryszak, Miłosz Augustyn oraz Marek Wiącek biorą udział w szkoleniach, aby ostatecznie jeden z nich wyłoniony w wewnętrznych eliminacjach, mógł reprezentować Polskę w konkurencji Technologia maszyn rolniczych i budowlanych.

 

Dodatkowe szkolenie dla młodych mechaników
Na początku lipca młodzi mechanicy mogli ponownie rozpocząć treningi. W Gliwicach odbyło się szkolenie pt. Podstawy hydrauliki mobilnej w maszynach rolniczych i urządzeniach, organizowane przez firmę EMT-Systems Sp. z o.o. Program trzydniowego kursu obejmował budowę i zasady działania elementów hydrauliki siłowej stosowanej w maszynach mobilnych. Co ważne kurs prowadzony jest w ten sposób, że bezpośrednio po omówieniu zasady działania każdego z elementów następuje praktyczne zapoznanie się tym elementem na stanowisku umożliwiającym jego przetestowanie podczas pracy. Taka organizacja szkolenia umożliwia naturalne przejście od teorii do praktycznego zastosowania przyswojonej wiedzy, a jednocześnie gwarantuje równy podział czasu szkolenia pomiędzy cześć wykładową i praktyczną. Wartym podkreślenia jest fakt, że wykorzystywane podczas szkoleń stanowiska dydaktyczne zostały zaprojektowane i wykonane przez pracowników firmy EMT-Systems Sp. z o.o.

Uczestniczy szkolenia mogli praktycznie zapoznać się także z obsługą nowoczesnych urządzeń stosowanych w diagnostyce układów hydrostatycznych, czyli: rejestratorów ciśnień, natężenia przepływu oleju i prędkości obrotowych, jak również analizatora klasy czystości oleju.

- Muszę przyznać, że nie znam lepiej wyposażonego laboratorium hydrauliki siłowej – mówi dr inż. Mirosław Czechlowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jednocześnie ekspert WorldSkills Polska i trener kandydatów do udziału EuroSkills 2020 – a większość dydaktyków z polskich uczelni może chyba jedynie marzyć o takim wyposażeniu. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu szkolenia i już wiem, że weźmiemy udział w kolejnym szkoleniu z cyklu, czyli HM2, pt. Układy napędowe i sterowania w hydraulice mobilnej.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: PIGMiUR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…