Ruszył PROCAM Cup 2020 - poznaj szczegóły

14 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W pierwszym spotkaniu treningowym, podzielonym na trzy sesje po dwa zespoły, udział wzięło łącznie blisko 100 dzieci Fot. PROCAM

To już IV edycja wielkiego, piłkarskiego wydarzenia dla dzieci z małych miejscowości i wsi - PROCAM Cup 2020. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie zostało zorganizowane w innej formie. Chętnych do udziału w treningach i zabawie nie zabrakło i w tym roku.

Pierwsze spotkanie treningowe podzielono na trzy sesje po dwa zespoły. Wzięło w nim udział łącznie blisko 100 dzieci. Prowadzącym treningi był Marcin Drona, szkoleniowiec Młodzieżowej Reprezentacji Polski do lat 17. Piłkarskie zmagania dzieci obserwował również m.in. były asystent Leo Beenhakkera, trener Bogusław Kaczmarek.

procamcup2020 15Zobacz również >> Nowa formuła turnieju PROCAM CUP - treningi piłkarskie zamiast turnieju

To budujące, że w Polsce odbywają się tego rodzaju przedsięwzięcia promujące aktywność wśród dzieci i młodzieży. Ciężka praca podczas treningów to jedno, ale najważniejsze jest, by dobrze się bawić grając w piłkę nożną. Tego rodzaju inicjatywy pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie, a to ważna cecha w drodze do wymarzonego sukcesu – mówił w wywiadzie.

W czasie treningów szczególną uwagę zwracano na technikę. Nie istnieje, jak zauważył trener Dorna, podział piłkarzy na tych z małych czy dużych miejscowości.

– Talenty są wszędzie – podsumował. – Cieszę się z tak dużego zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, a każdy z uczestników PROCAM CUP jest naszą nadzieją na przyszłość. Trzymam za nich kciuki – dodał w wywiadzie.

 

Radość dzieci na pierwszym miejscu
Mimo tegorocznych trudności warto zwrócić uwagę na fakt, że PROCAM Cup 2020 jest ostatecznie realizowany.

– Proszę spojrzeć na radość dzieci. Przecież to najcenniejszy widok dla każdego dorosłego. Nie mogliśmy pozwolić, by nasze wydarzenie nie doszło do skutku. Działamy z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i już dziś myślimy o kolejnych edycjach – zaznaczył Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

Uczestnikami trzech pierwszych sesji treningowych byli: Champions Ryjewo, AMP Mikołajki Pomorskie, AP Progres Lidzbark Warmiński, UKS Żelki Żelkowo, Beniaminek Nowa Wieś Rzeczna oraz Osiczanka Osice.

W miejscowości Hyżne w województwie podkarpackim odbywają się obecnie kolejne sesje treningowe dla uczestników PROCAM Cup 2020.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: PROCAM

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…