Więźniowie robią domki dla owadów

08 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Na zdjęciu widać pracownika Zakładu Karnego w Koszalinie oraz leśniczkę oglądających domki dla owadów Fot. lasy.gov.pl

Wykonawcami kilkunastu domków dla owadów są osadzeni z Zakładu Karnego w Koszalinie. Część została rozwieszona na terenie Zakładu Karnego, część trafiła do siedziby Nadleśnictwa Karnieszewice.

Współpraca Nadleśnictwa Karnieszewice z Zakładem Karnym w Koszalinie trwa już od 2011 r. Wspólnie realizowany jest program „Eko-Życie”, który został napisany przez wychowawców pracujących z osadzonymi.

W ramach tego programu w Zakładzie Karnym prowadzone są zajęcia edukacyjne. Organizowane są także zajęcia w ramach „Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja”, w których biorą udział osoby niepełnosprawne oraz osoby odbywające karę pozbawienia wolności. Osadzeni zaś wraz z wychowawcami są częstymi gośćmi w lesie, naprawiają elementy infrastruktury leśnej, sprzątają, sadzą las, uczestniczą w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych przez nadleśnictwo.

Program „Eko-Życie" ma za zadanie rozwinięcie świadomości i wrażliwość ekologicznej wśród osadzonych, ma również istotny wymiar resocjalizacyjny.

Z powodu pandemii spotkania z osadzonymi nie są możliwe, ale nie oznacza to zerwania współpracy. Ostatnio trafił do więzienia pakiet informacji o owadach zapylających, sposobach ich ochrony oraz instrukcja budowania zastępczych owadzich „domów”. Na zajęciach warsztatowych osadzeni wykonali kilkanaście takich domków. Część została rozwieszona na terenie Zakładu Karnego, część trafiła do siedziby nadleśnictwa.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Lasy Państwowe

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…